Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az rossz módszer, ha én...

Az rossz módszer, ha én forró, de nem forrásban levő vizet használok teakészítéshez?

Figyelt kérdés

Tudom, az a szabályos, ha forrásban levő vízzel készítjük, a filtert pár percig áztatjuk, majd újabb pár perc múlva ihatóvá válik.

Én nem szoktam megvárni, hogy felforrjon 100 fokra a víz. Így gyorsabb és gazdaságosabb is.



2022. febr. 12. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem minden tea fajtánál jó, ha forrásban levő vízzel készítik, pl. a zöld teának a 80 fokos víz az ajánlott.
2022. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Filteres teánál olyan édesmindegy. De azt remélem sejted, hogy kőkemény másodperceket és a számlán filléreket spórolsz ezzel a nagy agyafúrtsággal.
2022. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fárasztó96 ***** válasza:
81%
Én csak forró vizzel engedem fel a filtert a két literes kancsóban (olcsóbb, mert sokat iszok, meg kétszer áztatom végig)
2022. febr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Zöld teánál kifejezetten ajánlott is alacsonyabb hőfokon leönteni, ahogy a fekete teák egy részénél is. A gyümölcsteáknál ajánlják a 100 fokot. Hogy ez filteres teánál mennyire érvényesül, az más kérdés, de ha neked ízlik úgy, ahogy csinàlod, akkor bajnak semmiképpen sem baj.
2022. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Jól csinálod, nem is ajánlott leforrázni semmilyen teát (és kávét).
2022. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ha eljut a forrásig a víz akkor már el van cseszve az egész
2022. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Korábban én is mindössze meleg vízben áztattam, kancsóban.
2022. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Teakészítésnél nincs olyan, hogy mi a "SZABÁLYOS", nincs erre előírás, csak ajánlás! A dobozon a 100 fokot is csak azért ajánlják, hogy biztosan kiázzon teljesen a filter, de én például nemcsak 100-ra, még 80-ra se melegítem a vizet, max. 65-70 bőven elég neki, mártogatom, illetve kanállal a bögre falához is nyomkodom, és szépen kiázik, utána egyből iható is!

Bár hozzátenném, hogy nem minden teafilter ázik ki egyformán, ezért kell legtöbbször magasabb hőmérsékletű vízbe áztatni! Például tapasztalatból a Pickwick nagyon könnyen kiázik, a Loyd kicsivel nehezebben, a Gárdonyi Teaház viszont egy örökkévalóságig is eltart!

2022. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!