Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Márka kólában mi a trükk?

A Márka kólában mi a trükk?

Figyelt kérdés
Meglepően hasonlít ízre a Coca Cola-hoz. Annyi, hogy kicsit diósabb és vízesebb íze van, de tényleg elképesztő a hasonlóság. Hogyan sikerült ezt kivitelezniük? Akármelyik kólautánzatot próbáltam eddig, egyiknek sem volt még csak hasonló íze... Licenszelték volna a receptet?

2022. febr. 18. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Senki nem tudja megmondani egy vakteszten, hogy melyik a Coca Cola!
2022. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen más a kettő
2022. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
99%
Hát nem tudom, a Freeway kólára is mondják, hogy ugyanolyan, én bőven érzem a különbséget.
2022. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
79%

Fogalmam sincs, miylen íze van, de ehhez nem kellene trükk, csak egy GC-MS analízis meg valamirevaló élelmiszervegyész.

Az csak mese, hogy az italok ízét nem lehet pontosan leutánozni, valójában csak nem érdemes erre pénzt pazarolni: attól, hogy egy másolatot vakteszten senki nem tudna megkülönböztetni egy népszerű eredetitől, még nem volna belőle bombasiker. Az eredeti márka rajongói továbbra is holtbiztosak volnának benne, hogy azért mégsem ugyanolyan. Az italszakmában 150+ éve bevett reklámelem, hogy a titkosrecept meg az "utánozhatatlan íz" a siker titka, te meg elhiszed, mert az italreklámokat mindig egy 5 éves naivságával nyaljuk be.

2022. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindegy, hogy melyik változathaz hasonlítjuk. Én a sima Coca Colához, az eredetihez. Aki cukormenteshez hasonlítja vagy máshoz, az biztosan nem érzi a hasonlóságot, mert úgy tényleg más a kettő.
2022. febr. 20. 02:15
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Pont a márka kola az ami az egyik legborzalmasabb. Szörnyű íze van és nagyon messze van a coca colatol. Az aldi sajátmárkás kólája viszont egész jo lett.
2022. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Coca-Cola egyedi, de jó a Freeway és a Márka is.
2023. júl. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!