Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek a víznek milyen...

Szerintetek a víznek milyen íze van?

Figyelt kérdés
Csapvíz/ palackozott ásványvíz szerintetek milyen izű? Inkább édesnek vagy sósnak mondanátok? 2 hete ezen agyalok már és érdekelne ki mit gondol( szerintem inkább sós ha választani kéne).

2022. okt. 2. 03:40
A kérdező szavazást indított:
sós
édes
fogalmam sincs
21 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A víz színtelen, szagtalan folyadék.

Az ivóvíznek valóban van íze, de az változó, attól függően, hogy az milyen oldott ásványi anyagokat tartalmat.

Azok lehetnek különböző sók, és oldott gázok.

A friss csapvíz lehet klór ízű, pihentetéssel a klór távozik, de a különböző ásványvizeknek is lehet eltérő az ízvilága, és a csapvizek sem ugyanolyan ízűek mindenhol.

A víz csak hordozza az ízeket adó elemeket, nem desztillált vizet iszunk.

2022. okt. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A nagy Levin ***** válasza:
84%

A víznek semmi íze (kóstold meg a desztillált vizet).

Az ivóvizeknek, ásványvizeknek, természetes vizeknek viszont széles palettán mozog az íze. A csapvizeknek, forrásvizeknek a kellemesen hűsítő ízűtől, az épp hogy csak iható, esetleg savanykás, kesernyés ízűig sok fajtája van.

A palackozott ásványvizeknek is a majdnem semlegestől az enyhén sósig terjed az ízvilága a szárazanyagtartalom függvényében.

Gondolom szinte mindenki "ivott" már a Balatonból fürdés közben, annak tulajdonképpen kellemes az íze, míg egy korty tengervíz kellemetlenül sós.

Győr- Sopron megyében van egy kis falu, ahol gyerekkoromban többször megfordultam. Ott a falu közepén van egy artézi-kút (azt hiszem már nem működik), aminek a vízét mindenki hordta haza a vezetékes víz bevezetése előtt. Én sosem tudtam meginni, mert nekem kesernyés volt az íze, az ottaniak, akik azt itták 10-20-50-70 éve, meg nem értették, hogy miről beszélek.

2022. okt. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Martfűi rokonunk a Veszprémi karszt vízet kimondottan édesnek érzik. Ők az a kicsit kesernyésebb vizet szokták meg.


Nekem pl. A Magnézia asványvíz az ami kimondottan édes.


Balatongyöngyösön vasas a víz, azt én nem is tudtam meginni a mellékíze miatt.


Sósnak nem éreztem a vízet soha, de a keserűtől az édeskesig elég széles a spektrum.

2022. okt. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Sterintem olyan vasas íze van
2022. okt. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem*
2022. okt. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
víz íze
2022. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ásványvizet én nem sósnak titulálnám, inkább fémes ízűnek, ha már mondani kellene rá valamit.
2022. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Íztelen max enyhe íze lehet ha van benne vmi ásványi anyag
2022. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A csapvíznek van egy minimalisan klóros íze, de én az iskolában ittam anno olyan csapvizet hogy tiszta vas íze volt, valószínűleg a vezetékek miatt, de ezt nem tudom.
2022. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"2 hete ezen agyalok már" Tul ne terheld az agyadat!!!!! Egyébként iddmeg ize van:-)
2022. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!