Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van különbség ízre az italok...

Van különbség ízre az italok között?

Figyelt kérdés
Pl coca-cola-pepsi, fanta-mirinda, 7up-sprite. Vak teszten van, aki meg tudná mondani?

2022. dec. 29. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Persze, ha csak az egyiket kellene inni. Ha egymás után akkor az valószínűleg zavaró lenne.
2022. dec. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

megtudnám őket különböztetni.

számomra: kóla szénsavasabb, pepsi vizesebb ízű, fanta tömény édes narancsos, mirinda gagyi narancsos (keserűbb), 7up-it felismerem, mert olyan fura íze van, sprite jobb, de attól függ mibe lenne kitöltve... fémdoboz, pohár, műanyag palack, ezek miatt előfordulhat, hogy nem ismerem fel őket, ha nem a szokásos flakonból iszom.

2022. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez érdekes, mert nekem a Mirinda édesebb és a Fanta vizes. A Fanta már nem olyan, mint régen volt. Egyébként jelenleg nekem a Pepsi termékei jobbak és régen fordítva volt. Viszont alig-alig iszok ilyeneket, leszoktam róluk.
2022. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha egymás után iszom, meg tudom különböztetni vakon.


De úgy, hogy mondjuk hétfőn iszom 1 deci kokát, szerdán meg 1 deci pepszit, aztán pénteken megkérdezik, hogy melyik-melyik volt, hát úgy esélytelen.

2022. dec. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van, persze. Csináltunk már ilyet, csak kólákkal, és mindannyian meg tudtuk különböztetni a Cocát és a Pepsit.
2022. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
86%

Én a Coca-Colát már szag alapján meg tudom különböztetni a Pepsitől, ill. bármikor felismerem szag vagy íz alapján, próbáltam.

A Fanta és Mirinda sem bonyolult, mert teljesen más az ízük.

Sprite/7up-ot nagyon ritkán iszok, azokat biztosan nem ismerném fel.

2022. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy érdekes kérdés, mert Coca Colát és Pepsit vakon megmondom, de a többit már csak úgy, ha mindkettőből ihatok, mert önmagában nehéz megmondani.
2022. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fanta-mirindát biztos megkülönböztetném, mert a mirindát nem szeretem. Olyan gagyi olcsóüdítő íze van.

Korábban a coca-pepsit is meg tudtam különböztetni simán. Coca édesebb nagyobb buborékú, pepsi édesítőszerízű, sűrűbb apró bubival. Mostanra viszont nem egyszer volt, hogy pepsit ittam és azt hittem coca.

A sprite-7up, gondban lennék ezekkel, ritkán iszok őket. Néhány évente.

2022. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!