Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Igaz, hogy nyugaton finomabb...

Igaz, hogy nyugaton finomabb még a coca-cola is?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy sok termék minőségibb, de még a kóla is???

2023. jan. 2. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Sőt... A kerítés is kolbászból van...
2023. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én azért elég sok helyen megkóstoltam már. Szinte minden országban kicsit más. A mi alap Cocánk az nagyon szénsavas. Elsőként ez tűnik fel, főleg ha egy ugyanolyan kiszerelésű külföldit mellé teszel. A magyar kóla harapósabb, csípősebb.

Az ukránnak ugyanilyen íze van, de nem ennyire csípős


Az osztrák sokkal édesebb, a német keserűbb. Az olasznak meg olyan mintha egy tipikus KVházi agyon cukrozott capuucinót nyomtál volna tele szénsavval.

A francia kólának ha iszod ugazából olyan semmilyen íze van... inkább utóízében érezni azt a klasszikus kóla ízt. Az angoloknál inkább fanyar, savanykásabb és még világosabb is.

Amerikában borzalmasan édes. De tényleg. Pedig én édesszájú vagyok.

Az amerikai kólának van olyan íze, mint pl. a kólás ízesítésű cukroknak ithon

2023. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
De még milyen kolbászból 😀
2023. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem az életszínvonalra gondoltam. De az viszonyt tény, hogy sok termék jobb, pl mosószer, nutella. Sokan, akik az osztrák határ melett élnek, átjárnak oda vásárolni. Nyilván nem véletlen...
2023. jan. 2. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kóla szirup, amit használnak elvileg ugyan az, viszont a hígításhoz használt víz az nem. Ahogy a szénsav mennyisége, illetve a cukor/Fruktóz-glükózszörp sem egységes, sem a mennyisége, sem az, hogy melyiket használják.
2023. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Kólánál nem vettem észre különbséget, viszont a csokik sokkal finomabbak Ausztriában. A milkyway itthon konkrétan ehetetlen. Jobbak kint az energiaitalok is, itthon valami hülye adó miatt kispórolják belőle a taurint, ha jól tudom. Virslik, hústermékek is sokkal jobbak, finomabbak. Itthon a füstli volt régen a kedvencem, ma már az is ehetetlen.
2023. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6

A snickers az nálunk egy gejl massza, ami a fogadba ragad. Eddig bárhol ettem a világon, mindehol kicsit keményebb és tele van mogyoróval. Mindegyikben volt egy nyúlós rész, de nem olyan mint itthon hogy egy óra múlva is ragad a fogad közé meg a szájpadlásodra

2023. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
#6 Taurin használata az EU tiltotta be, de nem gond. EU-ban sehol nincs benne
2023. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Osztrák interspar, redbull, ott van a taurin az összetevők között:


[link]

2023. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem feltétlenül finomabb, csak kicsit más. Ízlés kérdése.
2023. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!