Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Itthon milyet vizet lehet...

MBS kérdése:

Itthon milyet vizet lehet használni teakészítéshez, ha nincs víztisztító? Valami minőségi kéne 50mg alatti ásványianyag tartalommal, vagy máshonnan kell szerezni. Bármi tipp?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én pl. csapvizet szoktam használni, de hát Budapesten könnyű dolgom van, sok helyen ez nem megoldás. :)
2014. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az 5 nk alatti keménység.

Használj ioncserélt vizet. Forralással, ülepítéssel lehet még csökkenteni a változó keménységet, de hogy lemegy e 5 nk alá, azt nem hiszem.

2014. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Esővíz? Esetleg?
2014. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az esővíz biztos, hogy elég lágy, csak annyira szennyezett a levegő miatt, hogy ahhoz meg azért kell a víztisztító... ami ugye nincs.
2014. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Eddig egyedül külföldi vizeket találtam amik jók lehetnek erre a célra, de azok nincsenek itthon. Forrás lehet még jó de az sincs a közelben, illetve ezek a források általában valamelyik anyagból elég nagy mennyiséget tartalmaznak.
2014. jan. 6. 20:52
 6/21 anonim ***** válasza:
a sima csapvízzel mi a gond?
2014. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Túl kemény, nem lesz olyan tőle a tea mint kéne, nem oldja ki a megfelelő anyagokat, stb, más nincs vele nagyon finom, jó szomjoltó, de erre a célra sajnos nem felel meg.
2014. jan. 6. 21:28
 8/21 anonim ***** válasza:
Menj el Középföldére és keresd meg a patakot Mordor előtt.
2014. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát én is kemény vizet használok a teához is, de ennyire nem vagyok érzékeny, hogy ez egyáltalán feltűnjön az ízben...
2014. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A filteres teában nem is fog.


foglaltfelhasználó már indulok is majd küldök képeslapot ;)

2014. jan. 6. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!