Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a legjobb energiaital,...

Melyik a legjobb energiaital, többi lent?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a legjobb hogy árban is a legjobb, melyik egészségesebb a sok közül, melyik a legkevésbé káros. Valamint azt szeretném megkérdezni hogy milyen gyakran lehet vagy szabad vagy ajánlott inni energiaitalt és mennyit szabad inni egy nap? Magyarul aki ért az energiaitalhoz annak vannak válaszai. Előre is köszönöm. Hülyeséget nem kérek, köszönöm.

2014. máj. 28. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából mindegyik ugyanaz, különösen igaz hogy egyik sem "kevésbé káros".


Az energiaital egy érdekes találmány, a dobozra az van írva "maximum napi egyet fogyasszon", de nekem már nem egy személy panaszkodott hogy ettől az adagtól 1-3 hónap alatt minden baja lett (fogyás, fáradékonyság, fejfájás, vesepanaszok). Szóval nagyon nem olyan mint inni napi 1 kávét.


Ha megnézed az összetevőket, nagyjából három fő típus létezik:

- buborékos kávé: ebben gyakorlatilag más sincs mint koffein, víz és széndioxid. Amitőpl energiaital lenne az pont nincs benne, azaz taurin, vagy mivel az most nálunk be van tiltva (csak úgy, nincs különösebb oka), annak a megfelelője.

- energiaital a szokásos mennyiségű taurinnal/hasonlóval. Ez ha jól emlékszem 20 mg/l.

- azok az energiaitalok, amikben 20 mg/l-nél jelentősen kevesebb hatóanyag van. Régen ezeket "tuttifrutti ízű teának" csúfoltam, legjobb példa a Bomba! nevű termék. Mára azonban rájöttem, hogy ez nekem jobban bejön, mert érzékeny a vesém.


Ezeken kívül még vannak a cukormentes változatok, na azokat kifejezetten kerülném, mert őrültség. Az energiaital lényege hogy felgyorsítja az anyagcserédet, azaz jelentősen több energiát éget ela szervezeted mint normálisan, ami azt jelenti hogy sok cukrot égetsz el. Pont ezért van az eredeti receptekben elég sok cukor - hogy kompenzálja a káros mellékhatást.


Ezeken kívül szempont még a mennyiség egy kiszerelésben, mert ugye nem mindegy hogy 0,25 dl (ebből mondják a napi 1 adagot maximálisan ajánlottnak) vagy 0,5dl van a dobozban. Amit ha egyszer kinyitsz, valószínűleg meg is iszod mind.

Kevés olyan van, ami visszazárható kupakkal van árulva, én azokat preferálom.


Összehasonlítottam amúgy az összetételeket, és a 250-500 forintos RedBull és a 99 forintos gazdaságos kiszerelések között gyakorlatilag semmiféle különbség nincsen.


-----


Szvsz rendszeres fogyasztásként heti 1-et ajánlok, de ha nagyon kell az energia, akkor mehet napi 1-2 maximum 1-2 héten át (egy vizsgaidőszakot egyszer csak így tudtam megcsinálni), vagy 3-4 adag egyetlen nap sok cukros üdítővel és kiadós étkezéssel mellé mondjuk egy Sziget-napon (de utána legalább 2 nap pihenő).

2014. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
26%
Minden nap iszom! nem mondom más rossz dolgokkal is élek, 17F kutya bajom! :D csak, hogy itt a mennyire káros részére válaszoljak! Mióta 99 forintért lehet kapni(gazdaságos kiszerelés) ahogy azt előttem írták, azóta minden nap minimum 1! Ami nagyon sűrűn nem 1!
2014. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
17 évesen még szép, hogy kutya bajod... de vajon ugyanezt fogod-e mondani 35 évesen? vagy egyáltalán megéred-e a 60-at?
2014. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként az 1#-es hozzászóló nem tudom honnan veszi, hogy a taurin összetevő be van tiltva Magyarországon... Nincs betiltva, ha kicsit jobban körülnéz akkor találhat olyan márkákat, amelyek igenis tartalmazzák. Egyébként a taurintól nem kell félni, az emberi szervezetnek szüksége van rá, bizonyos mértékben saját maga is képes előállítani, de a többségét pótolni kell, amit étkezés során viszünk be a szervezetbe. Az energiaitalban található taurin pedig a napi szükséges bevinni való mennyiségnek csak egy hányada. ( a maradékot beviszed hús vagy növényi élelmiszer formájában...). Ha nem tennéd, rövid idő alatt megvakulnál.
2014. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a tesco gazdaságos a kedvencem, ízre az a legjobb, és annak a legmagasabb a koffeintartalma is.
2014. máj. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

#4

Vagy egy hónapig cikkezett róla minden portál.


A maradék készleteket el lehetett még adni, de ma már egyáltalán nem kapni ebben az országban taurin tartalmú energiaitalt.


A taurinnak amúgy semmi köze a látáshoz. Valami idegi átvitelt megkönnyítő cuccról van szó, amit valami állat (marha? disznó? m,ost nem keresek rá) termel, csak emberben is hatásos. Drogként működik.

2014. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lári-fári... Tegnap vettem a Lidl-ben az ÚJ Mixxed up italt (Cainpirinha ízű) és itt olvasom az összetevőket és van benne taurin.

A taurin meg nem drog, hanem aminósav

"Állat termel" ezen jót nevettem... ember is termel, csak először az ökör epéjéből állították elő. Igen.. sok "állat" termel, de a macskák például nem ezért szinte minden macskaeledel "kötelezően" tartalmaz taurint mert nekik különösen létfontosságú.

Úgyanúgy az emberek között az újszülöttek számára. Kapaszkodj meg: az anyatejben is van taurin.

Sok látást segítő készítmény is tartalmaz taurint (Bio-boltokban kapható...pl Ophta'Plex). Egyes szívizom megbetegedésekor is a taurin HIÁNY okolható.

2014. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt pedig olvashatsz,mennyire is van köze a látáshoz a taurinnak:

[link]

2014. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

leghatásosabb és legfinomabb: Red Bull blue edition

2. legfinomabb: Monster assault, és Hell

legjobb ár-érték: s-budget (90ft, és finom is)

legegészségesebb: Restart energy, Club Mate (ez mate tea, nem energiaital, de van benne 20mg/100ml koffein, és ugyanannyi matein)

2014. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A taurinnak semmi köze nincs az idegrendszerhez, a cukoranyagcserét serkenti. Nem drog, max dopping.
2014. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!