Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaital függőséggel mit...

Energiaital függőséggel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden és tömören:

A párom (szerintem) energiaital függő. Volt egy idő, mikor leállt vele, de most, hogy vannak napok, mikor éjszakai is dolgoznia kell (otthoni számítógépes munka), újra elkezdte. Eleinte csak azokon a napokon itta, mikor sokáig fenn kellett maradnia, de most már napközben is lazán eliszogatja mondván, hogy finom. Példa: Ma tízkor kelt fel, és délután kettő órakor bontotta fel a második italt. Természetesen rászólok nem is egyszer, hogy kezdi megint túlzásba vinni, de nem igazán veszi komolyan, hogy súlyos problémái is lehetnek később ennek a cuccnak a túlzott fogyasztásától...

Valaki volt hasonló helyzetben? A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 26. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Irigylem a problémáid.


Mondjuk semmit?

Tényleg finom. És?


Miféle problémát okozhat, mesélj!

2015. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy egyszerű tipp, lehet hogy használ: Miután megivott már 3at, vagy akár csak 2őt egymás után, méresd meg vele helyben a vérnyomását :) Nekem csak az volt a "mázlim" hogy mikor kezdtem volna túlzásba esni, akkor rendszeresen rosszul lettem, és kiderült, hogy eleve nem is ihatnék semmi koffeineset, mivel magas a vérnyomásom eleve. Nos, több mint egy év után is vannak problémáim, úgy, hogy SEMMILYEN koffein tartalmú dolgot nem fogyasztok, még fekete teát sem, szerintem beszélj vele erről komolyabban, nehogy rosszul járjon, amit már nem lehet vissza csinálni. Pl nekem szívritmus zavarom lett, és ezt nem lehet visszacsinálni...
2015. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Első válaszoló, elég naív és fiatal lehetsz, ha tényleg ez a válaszod :)
2015. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Naiv és fiatal mi...?


Tényleg nem lehet lebecsülni az emberi hülyeséget.


Na jó, tényleg káros.

A tv meg elpárologtatja az agyat.

A mobil teló meg agydaganatot okoz.

A tej meg rákot.


Jó hétvégét! :)

2015. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
A válaszaiddal egyre csak ezt bizonyítod be :) Főleg, hogy lehülyézel egy ismeretlen embert, azok után, hogy egy igen káros dologra az a válaszod, hogy finom és ugyan, dehogy káros. De Szerintem hagyjuk is, mindenki másképp áll a dolgokhoz, és viszont Kellemes Hétvégét! :)
2015. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Pedig szívesen folytattam volna, még mindig izgatottan várom azokat a káros dolgokat, hogy mi van benne! :)


Mert az, hogy egyeseknek magas vérnyomást csinál, nyilván nem az ital hibája, hanem az egyéni tolerancia gyengesége.

Ugyanígy valaki pl epret nem tud enni, vagy tejterméket.


De gondolom még nagyon nagyon sokáig kell majd várnom, hogy konkrét káros dolgok legyenek itt felsorolva, hogy melyik, milyen módon teszi tönkre a szervezetet! :)

2015. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Esküszöm, kedzem élvezni a "beszélgetést" :) Nos, az anyagcsere folyamatokra káros hatással van, indokolatlanul felgyorsítja. Szív és érrendszeri betegségekhez vezet, ezáltal magas vérnyomáshoz, ÖNMAGÁBAN IS! Tényleg nagyon naív vagy, ha ezeket nem tudtad, vagy úgy gondolod, hogy a hölgy párjának fogyasztási mértéke nomrális, és ezt szomorúnak tartom... Mert sokan vagytok,akik ilyen alapvető dolgokkal sincsenek tisztában, és nem ezzel NEM degradállak, csak rossz látni, ennyi. Másrészt az is fontos, és szerintem te ezt a kikaput akartad jól megragadni ( :) ) , hogy minez NAGYOBB MÉRTÉKŰ, NAPI SZINTŰ fogyasztás mellett érvényes. :) És nem, semmi köze nincs a gyengébb szervezethez, vagy éppen erősebbhez, mindenkinél kifejti egy idő után ezt a hatását, napi fogyasztás mellett. Van,a kinél 6 hónap, van akinél 5 év alatt. Remélem ezzel eléggé megfelelő választ adtam , és elég gyorsan ;)
2015. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

NEM LÁTOM A KÁROS ANYAGOKAT!!!


ÉS HOGY MI, MILYEN MÓDON KÁROSÍT!!!!!!


A kávé is ugyanezt csinálja, milliárdok isszák minden nap.


Én 5 liter energiaitalt is megiszom mindenféle túlzó reakció nélkül, tehát az állításod egy légből kapott hazugság.


Ha még akarsz válaszolni, légyszíves a nagybetűs részre válaszolj, vagy tényleg hagyd a fenébe, mert ilyen általános közhelyes, semmitmondó, bizonyíthatatlan, megalapozatlan válaszokkal se én , se a kérdező, semmire nem megyünk. ;)

2015. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Ezen jót nevettem, komolyan . :D Kérlek, kettőnk közül ezek szerint a kérdező kérdését TE NEM ÉRTELMEZTED! Én ugyan válaszoltam neked, értelmesen, és nem tudom,miből feltételezed, hogy ezek "légből kapott hazugság"-ok, mivel ez egyszerű TÉNY. A kérdésben én nem látok olyat fent, hogy a hölgy azt kérdezte volna, hogy mik a káros hatásai, gondoltam, a Te kedvedért írok kettőt, ami valós, viszont én az első válaszommal az Ő KÉRDÉSE VÁLASZOLTAM :) Ami ugye , csak hogy hát ha másodszorra tisztább: OLYAN ÍRJON, AKI TANÁCSOT TUD NEKI ADNI ABBAN? HOGYAN HÍVHATNÁ FEL A FIGYELMÉT A PÁRJÁNAK ARRA? HOGY TÚLZÁSBA VISZI. Én úgy értettem el a kérdéséből, tisztában van azzal, hogy ez egy káros dolog, ital, aminek ilyen mértékű fogyasztása igen sok KOMOLY problémához vezethet a jövőben. Az, hogy te liter számra fogyasztasz kávét és egyebet, sajnos a te problémád lesz éveken belül, majd rájössz, hogy nem volt ám jó ötlet. Szóval, akkor ki is az, aki hasznos választ ad kettőnk közül?...;) Egyébként én itt befejeztem, élveztem vitázni, jól esett, de értelmét a továbbiakban nem látom, a választ megadtam a kérdésre, és itt ennyi is :)
2015. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Hogy ne lenne már káros édes Istenem?


Tudjátok egyáltalán mire van kitalálva?


Hogyha intenzív fizikai tevékenységet folytatsz, és már hulla vagy, akkor felpörgetni a szervezeted, hogy legyen erőd folytatni!


Intenzív fizikai tevékenység.


Ha Te megiszol egy ilyet, és utána egyhelyben ülsz, akkor pörög a szíved, a vérnyomásod, az erek kitágulnak stb., de tulajdonképpen a semmibe pörög a szervezeted, mert nem végzel vele fizikai tevékenységet. Mintha egy autó motorját pörgetnéd, de nem indulnál el vele.


Nyilván nem fogsz kipurcanni egyből, de ha mondjuk huzamosabb ideig csinálod, simán tönkreteheted vele a szívedet és az ereidet.


Lényeg, hogyha fáradt/álmos vagy, akkor igyál kávét, ha meg sportoláshoz kell az energia, akkor energiaitalt.

2015. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!