Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaitalt fogyaszthat kiskorú?

Energiaitalt fogyaszthat kiskorú?

Figyelt kérdés
Az energiaital csak koffeint tartalmaz, tehát olyan mintha kávé lenne. Kávét pedig gondolom nem illegális inni a koromban... Én gyakran iszom kávét, energiaitalt is. A kérdés csupán annyi, ki szabad e adniuk gyerekeknek, esetleg büntetik-e. 14/L

2017. márc. 26. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Fogyaszthatja kiskorú is, és kiadhatja. Rengetegen isszák.
2017. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Általában kiszokták adni de nem nagyon javasolnám senkinek főleg nem gyereknek.
2017. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
Ne igyál ilyen hülyeségeket!
2017. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Kijavítanám a válaszolókat és a kérdezőt is. Koffeint ÉS taurint tartalmaz. Kinek ki lehet adni, hivatalosan a tilalom csak a dohányárura(cigi, pipadohány, shisha,szivar, sodort cigi, és tsai) vonatkozik, de nagyon káros.

Én pl. főiskolán se fogyasztottam, mert anyu egyszer még gyerekként egy angliai buszos kiránduláson adott energiaitalt 14 évesen(tudom, most biztos megkapom, hogy hülye volt,hát tényleg nem volt jó döntés), hogy bírjam az utat, és a vége az lett, hogy - hogy is mondjam csak finoman - kidobtam a taccsot.


Ha kicsit is érzed, hogy szakad a cérna, le kell dőlni néhány percre aludni.

2017. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem olyan mint a kávé. Tele van mű vackokkal.

Mellesleg kiskorúnak kávét sem adok, max. koffeinmentes tejeskávét.

Ettől függetlenül sajnos kiadják a boltban. Én ugyanúgy tiltanám mint az alkoholt.

2017. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Semmi nem tiltja, legfeljebb értelemmel bíró ember nem fizet azért, hogy megbetegedjen.

Jön az magától is. Szóval kiszolgálhatnak téged energiaitallal, meg is ihatod, s ha beteg leszel, igényt tarthatsz az orvosi ellátásra is.

2017. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te már nem vagy kiskorú, hanem fiatalkorú vagy, kishölgy! :)

De hogy a kérdésről is essen szó, fogyaszthatsz, csak mértékkel. Egyébként nem tudom, hogy mi szükséged van rá, az ember ebben az életkorban tele van energiával... Viszont szokássá válhat, ezért lehet hogy később még többet fogsz majd inni, például kávéból. Szóval, csak módjával!

Üdv!

2017. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
fogyaszthat csak minek?
2017. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Kiadhatják, nincs tilalom alatt. És igen, az egyetlen komoly serkentő anyaga egyedül a koffein ami egy kávényinak felel meg. Üdítő+egy kávé koffein az egész, semmi extra. Pont annyira káros csak, mint akármelyik cukros üdítő. Hacsak nem vödörszám iszod, szóval a mértékletessé a lényeg.


Taurin nincs benne 6 éve, és semmilyen olyan anyag ami a koffein erősségét nagyon növelné, apróságok vannak csak mellette. Ginzeng, guarana hasonlók, ezek mind az agyi vérkeringés serkentése miatt vannak, hogy jobban tudj kicsit gondolkozni is, ugyanezt nyomják a reklámokban is tabletta formájában. Nem ördögtől való az energiaital, csak tudni kell ésszel inni és nem vödörszám.

2017. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

#7: fogalomzavar jelen. 0-13 gyermekkorú, 14-17 fiatalkorú, kettő együtt: kiskorú.


Egyébként meg kiadhatják, és nyugodtan igyál, amennyi jól esik. Én is ismerek energiaitalozó kislányokat, engem aztán a legkevésbé sem zavar. (Mielőtt még kikéred magadnak, nálad fiatalabbról van szó.)

2017. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!