Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Napi 1-2 monstert iszok,...

Napi 1-2 monstert iszok, mennyire lehet ez káros? Miket okozhat igy hogy már 2-3 éve iszom?

Figyelt kérdés
Règebben napi 3 is volt de általában 2 nèha nagy ritkán 1et iszok naponta. Először a sárgát ittam ès a rehabot, de aztán a sárgát már nem szerettem ès jötta zöld , mostanában a zöldet csak akkor veszem ha rehab nincs mert akkor mindig rehab , de abbol napi kettő simán. Sajnos a zöldből is. A vèrnyomásom már igen csak magas de valahigy nem birom ki enèlkül. Nem tudom azt sem hogy hogyan tudnèk leszokni róla. Ha ezek mellè nagy ritkán be csuszik egy hell akkor rosszul leszek . Ès nèha olyan gurcsa bizsergèst èrzek a belsőmben ilyen leirhatatlan kicsit felemelő de szèdülő èrzèst főleg ha kfc-t eszek ès monster akkor tuti van ez az èrzès bennem

2017. ápr. 30. 16:46
 1/6 anonim válasza:
100%
Szívpanaszok, cukorbetegség(amennyiben tartalmaz cukrot), hasi fájdalom, máj megbetegedések(a rengeteg méreg miatt ami benne van). Nem víz ,szóval próbáld meg letenni. Vagy csak csökkenteni a mennyiséget.
2017. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Olvasd el az összetevőket, majd gugliz rá egyesével....

De az egyik káros következményét, már be is vallottad, hogy nem tudod letenni....

2017. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nagyon lüktet a fejem :( ès tudom hogy ez ettől van hogy iszom ezt a gyászt. Ès nagyon megdobog a szivem pl szex közben is sőt multkor szinte begörcsölt az agyam ugy èreztem ès csak fogtam s fejemet mert azt hittem szèt robban ès szó szerint fájt a fejem ahogy nyomta a lüktetès. Meg amikor melózok akkor is dobog nagyon a szivem. Van rá esèly hogy meghalok valami szivinfarktusban ha továbbra is sok monstert iszok ? Vagy ilyen hogy agyi infarktus pl ? Az lehetsèges ? Esetleg annak az esèlye hogy ezekbe nem halok bele de nyomorèkkènt èlek tovább valami okból az lehetsèges ? Mert akkor semmi èrtelme inni ha mèg csak bele se halok ha baj lesz. Nekem amugy volt már egyszer olyan hogy lefőztem a 4 szemèlyes kávèt jol megtömött kotyogóssal, aztán meg is ittam de csináltam mèg egy adagot azt is , asszem lehrt főztem mèg egy harmadikat ès a felèt talán megittam de ebben már nem vagyok biztos utánna elindultam a városba (pesten) ès egy buszrol leszálltam a körutnál de èreztem hogy az egyik oldalamon hideg a kezem (már a buszon) meg mintha nem mozgott volna aztán össze zavarodtam ès rosszul lettem valamièrt telefonálni akartam de nem tudtam èrtelmes szavakat mondani , de azt èrtettem hogy ezeke nem èrtelmes szavak amit mondok, bementem egy mc donaldsba mert az volt a legkozelebb, hogy segitsèget kèrjek, de itt is rájöttem hogy nem beszèlek èrtelmesen ès elsìrtam magam ketsegbe voltam esve aztán egy pèksègbe mentem vettem vizet meg valami kaját de nem beszèltem inkább csak kellett a viz ès mèg enni sem ettem. De kozben vegig nagyin rosszul voltam szèdültem stb . Aztan onnan nem messze eljutottam egy ismerosomhoz ahol 3x kidibtam a taccsot es vè.res volt :/ aztan egy ket ora mulva mar jobban voltam


Na ezt azert irtam le hogy ha ilyen mar volt velem es mostanaban amugy is lüktet a fejem (mellesleg nem tudom mi volt ez amit le irtam) akkor lehet hogy már valami komoly bajom van ? (Regebben fogyasztottam partyd.ro.gokat is plusz sima es bio (utobbi 3 honap intenziv fuggoseg volt ) sajnos gyors meg bogyo sok volt es sok alkohol volt regebben mèg plusz kóla is egy nyáron keresztul kulfoldon minden nap stb persze ezeket mar evek ota abba hagytam mert pánikrohamaim voltak paranoia stb de az energia ital es a dohanyzas megmaradt . 27 vagyok de eletemben ugy 16-24 ig eleg intenziven pusztizottam magam .

Szerintetek milyen kockazatos nekem a monster ha tovabbra is igy iszom ? Ezt most oszinten kerdezem mert a teásat egyszeruen nem tudom letenni es mar eleg reg ota felek hogy baj lesz belole ha igy folytatom .

2017. ápr. 30. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A rehab nem annyira gáz még sztem, mert az kb 10g cukrot tartalmaz dobozonként, viszont a zöldet kerüld mert több cukor van benne mint a kólában.

A sok koffein nagyon nem tesz jót, 1L=320mg koffein ami kb 5 kávénak felel meg ami nagyon-nagyon sok szerintem.

Mellette még az egyéb élénkítő anyagok pl niacin is fokozza a hatást.


Ha nem hagyod abba akkor a következők fordulhatnak elő:

Magas vérnyomás,cukorbetegség,szív és érrendszeri panaszok.

Nem is beszélve arról hogy 2 doboz kb 700-ft ba kerül.

Gondolj bele, 1 hétig nem iszol és a megspórolt pénzen elmehetnétek a csajoddal minden héten vacsorázni valamerre...

2017. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

No meg ha még a dohányzással is hatványozod pláne.

Gondolom nem akarsz 40 évesen 10 bogyót beszedni reggelente, és minden héten a 70 éves nénik/bácsik között ülni az orvosi váróban.

2017. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miket okozhat?


A rengeteg szénsavas üditő fogyasztása hozzájárul a későbbi csontritkulás kialakulásához.

A cukor+ szénsav a fogakat is roncsolja.

A koffein vízhajtó, fokozottan ügyelned kell mellette a víz utánpótlásra, mert a veséd is megsínyli, valamint dehidratált leszel.

Koffein mennyisége miatt befolyásolja a hormonháztartásod, alvászavart okozhat, ami megint csak rosszul hat a hormonháztartásodra

Visszatérve a rengeteg cukorra, azt tudjuk mit okoz... (elhízás, vagy inzulin rezisztancia stb).

Amúgy a bizsergő érzést nem tudom mely összetevő okozza, de a literszámra fogyasztott cukros koffeines üditő ( ha jól emlékszem 1 Monster fél liter körül van) a beleknek is állatira rosszat tesz.


Röviden ennyi. Amúgy mindegy, hogy energiaitalt nyomatsz vagy Sprite-ot Fantát, a cukros szénsavas vackok napi szinten tényleg nem tesznek jót.

2017. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!