Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen itallal tudnám helyette...

Milyen itallal tudnám helyettesíteni a kávét és az energiaitalt?

Figyelt kérdés
16 évesen napi szinten iszok energiaitalt és kb. 2-3 naponta mellé még kávézok. Eleinte meg volt a hatása most már csak ébren tart, nem dob fel, ugyan úgy álmos vagyok. Ha nem iszom, akkor még álmosabb vagyok dzóval van mininális ereje. Nem vagyok függő mert többször volt már hogy hetekig nem is ittam és nem hiányzott csak baromi fáradt voltam és kellett valami, ami ébren tart. Szeretnék valami gyümölcs vagy zöldség turmixot inni, ami finom is, nem kap el a hányinger és olyan hatása van mintha coffeint innék.

2017. máj. 12. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vízzel és elegendő alvással.
2017. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az elegendő alvás nincs meg és nem is tudom biztosítani. A rengeteg víztől meg pár óra alvás mellett csak pisilni fogok járni.
2017. máj. 12. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Kólával.
2017. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
16 évesen miért nem alszol eleget?????
2017. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Talán mert suliba járok ahol nem napi 6-7 órám van, egyéb tevékenységeim vannak suli után, este tanulok és naponta több órát utazok.
2017. máj. 12. 22:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig az alváson nem szabad spórolni, pont. Nem tudod megoldani büntetlenül sokáig. Te vezetsz munkába, hogy nem tudsz közben aludni kialvatlanul sem?


Nem tudom, neked mennyire hat, de a citrusokat ajánlom, engem pl. sokkal jobban élénkít egy limonádé, mint szinte bármi, igaz, a kávé nulla hatással van rám.


A koffeindús cuccok nem arra vannak, hogy az alváshiányt kezeld velük, azt nem lehet, alapvető igénye a testnek. Olyan, mintha azt mondanád, alig eszel, de működj és ne halj éhen. Egy ideig küzd a tested, de ez így nem megy.

2017. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 blau1999 válasza:
100%

Én a helyedben elkezdenék csalán, csipkebogyó, zöldteákat inni, ezekben is van koffein, természetesebbek.

Illetve a kakaó és a csokoládé is segíthet, mértékkel, de persze nem a tejcsokikra gondolok, hanem a magasabb kakaótartalmúakra, 40-50-60%.

Kólát is ihatnál, de nem mondanám egészségesnek, zöldnek..

Ajánlanám még a testmozgást is, ami meglepő lehet egyeseknek, hiszen attól miért lennél kevésbé fáradt ha lemozgatod a tested.. Viszont tényleg segít, akármilyen testmozgás, ami megemeli a pulzusod/vérnyomásod, mert így kap egy kis oxigént az agyad és felpörögsz utána, illetve jobban alszol este. Hidd el, a semmittevéstől, fekvéstől a leginkább fáradt az ember.

Hideg zuhannyal/arcmosással is próbálkozhatsz, az egy hirtelen sokk és adrenalin, mondjuk nem kellemes.

Amit meg az előzőek írtak arról, milyen már, hogy nem alszol és miért nem.. nyilván nem tizenévesek már, én most vagyok 18 éves és megértem, hogy miért nem tudsz aludni mert 1 ez életkori sajátosság, hogy jóval több alvásra van szükséged, mint amennyit lehetséges, hogy aludj 2 olyan ciklusokban kell helytállnunk, suliba mennünk, tevékenykednünk, amikor még az agyunk nem dolgozik, normális helyzetben aludnia kellene, 3 pedig olyan elektronikai eszközöket használunk függőségszerűen amelyek eszméletlenül lefárasztanak, miközben észre sem vesszük. Teljesen megértem a fáradtságod, és alváshiányod, én magam is alvászavarral küszködöm és ezek néha tényleg beválnak nekem. Azért a mai tinédzserek nem csak panaszkodásból ismétlik annyit, hogy fáradtak, a rendszer sem segít. Remélem ezek közül valamelyik beválik neked, szép napot! :)

2017. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!
2017. máj. 13. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Maté tea.
2017. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember dolgozik 8 órát és hulla fáradtan ér haza. A 16 éves félfelnőtt szintén tanul/dolgozik 7-8 órákat és utána még mennie kell ezer helyre, mert ma ez elvárás, hogy a gyerek húdecsudajó legyen meg minden. Aztán a problémák meg eléggé szembetűnőek csak a társadalmi elvárás szarja le. Sose értettem ez mire jó, ha a gyerek a suli után még különórákra meg minden hülyeségekre eljár, utána meg koffeinfüggő sápadt félhulla lesz belőle pár év múlva. Vannak bajok az oktatási rendszerben bőven...
2017. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!