Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tudtok mondani finom kalóriame...

Tudtok mondani finom kalóriamentes italokat?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok,mint pl cola zero,sprite zero.. Nem kostoltam még ezeket,egyik fogyózó ismerősömnek szeretnék venni,sajnalom,csak nem tudom milyen fajtát. Mit ajánlotok? Milyen fajták vannak még?

2017. máj. 16. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sajnálni, amiért fogyózik. Azt meg, hogy ő mit szeret, neked kell tudnod, és annak megveheted a cukormentes változatát.
2017. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Víz
2017. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sajnálni,semmi baj nincs a vízzel. Ha mégis, lehet teázni, én azt szoktam. Nem nullkalóriás, de majdnem, most literenként 1-2-5 kcal igazán mindegy, nem tudom pontosan, mennyi, mazsolás gyümölcsteánál persze több. Az igazi teát ízesítés nélkül szokás fogyasztani (vagy egyes feketéket egy csepp tejjel).

A limonádé is nagyon kalóriaszegény, ha kvázi kalóriamentes édesítőt használunk vagy azt sem.


Őt kéne megkérdezni, mit szeret, bár azt meg tudja venni magának, gondolom. Nem kell sajnálni, az ő baja, ha rossz étrendet választ, amit nem élvez (jó, egyeseknek kegyetlenül nehéz megfelelőt találni, de áldozatokat hoz egy célért, plusz a hízásról ő is tehet, nemcsak a körülmények).

2017. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízesített vizek szerintem finomak. Meg kell nézni milyet vesz az ember, van ami tele van cukorral, de egy csomó van ami energiamentes.
2017. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Én utálom az zero italokat. Rossz ízük van.

Akkor már inkább sima víz, vagy limonádé cukor nélkül.

Ha üdítőre vágyom, akkor iszom normálisat. Úgy is olyan ritkán iszom, hogy attól nem lehet hízni.

2017. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

5: ez ízlés dolga, én nem érzek igazán különbséget a zero meg a cukros között.

A sajátmárkásak közt sok a cukor nélküli, de van amelyik cukros, ezt meg kell nézni. Pl tesco value üdítők, ott van tonic is ami márkásból nincs cukor nélkül; vagy a Sparnak van grapefruitos bubis üdítője, a CBA-nak szőlős stb. Az iceteák amiket próbáltam mind rosszak voltak sajnos.

Vannak még olcsó márkák, amik csinálnak ilyeneket pl Sconto (ennek már a teája is vállalható), Slice, Origo stb. sokféle ízben meggytől a kiviig. Szoktak lenni bubi nélküli üdítők is, "műalmalé" stb, nyilván lesz aki ezt leszólja, attól még létezik és cukormentes. Bolero italpor (és vlsz a többi is) is cukormentes, ezekből az előbb említettekhez hasonló italokat lehet készíteni. Szörpök közül is általában a legolcsóbb sajátmárkások cukormentesek, illetve a Fizzi névre hallgató, szögletes flakonos is.

Ízesített víz Tescoban rengetegféle szokott lenni nyáron, ez igazából ugyanolyan mint a bubis üdítő, csak színtelen. A sajátmárkásak általában itt is cukormentesek, a többi meg vagy igen, vagy nem, figyelni kell.

Márkás italok közt Fanta, Márka, Traubisoda, Almdudler is kapható cukormentesben, a San Benedettonak is van cukormentes terméke (0,75 literes).

Hogy melyik finom, az teljesen ízlés kérdése, szerintem talán a San Benedetto grapefruitos változata a legjobb, de elég fanyar szóval tuti nem tetszene mindenkinek. Piacon, kínainál lehet kapni ezt a fajtát viszonylag olcsón.

A bolti cuccokhoz képest persze minőségbeli ugrás a házi tea/limonádé/bodzaszörp, ráadásul ilyenkor az ember megválaszthatja hogy milyen édesítőt használjon.

2017. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: az elég baj, ha te nem érzel meg ilyen különbséget :)
2017. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen valamilyen ipari szeméttel szeretnéd meglepni az ismerősöd?

Miért nem iszik teákat? Hihetetlenül változatos, természetes ízeket lehet készíteni - akár hazai alapanyagokból is.

Leforrázott szárított alma, aszalt meggy, menta, citromfű, bodzavirág, kamilla, hársfavirágzat - üresen, v. ízesítővel. v. leheletnyi sztíviával v. mézzel (csak jelzésképpen).

Én személy szerint nem ragaszkodok az édes ízhez, sőt az édesítő ízét (amiben van) mindenben kiérzem. Az a rengeteg cukor, meg édesítő, ami a magyarok (is) megesznek/-isznak, iszonyatosan eltorzítja az ízlelésünket, túlterheli/eltelíti az ízlelőbimbóinkat.

Tehát a coke, a sprite stb.-vel csak inkább ártasz, mint ténylegesen jót teszel neki...

Időről időre felröppen a hír, h. az édesítők mennyire szervezetidegen, mesterséges anyagok, amik egy része tartósan/rendszeresen fogyasztva rákkeltő.

2017. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!