Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tea szakértők, melyik a...

Tea szakértők, melyik a kedvenc szálas/gyógynövény teátok és hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is hogy miért pont ez a kedvenc teátok, milyen az íze stb. :)

Azt is meghálálnám hogyha tudnátok egy jó immunerősítő, "betegség űző" teát mondani.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. aug. 23. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik kedvenc teám a borsmenta, itt terem a kertben, én szárítom.

A menta erősíti az idegrendszert, segíti az epe és gyomorműködést,tisztító és izzasztó hatású,segít megtisztítani a szervezetet.

A másik a hibiszkuszvirág, kimérve veszem egy arab fűszeresnél.

A hibiszkuszvirág tea kétféleképpen készíthető, ha a magas C vitamin tartalmára van szükség áztatással,

Ha antioxidáns, és sejtvédő hatására, inkább forrázva kell készíteni.

A hibiszkusz magas antioxidáns tartalma miatt májvédő, sejtregenáló hatású, szabályozza a vérnyomást, csökkenti a koleszterinszintet,magas C vitamin tartalmának köszönhetően antibakteriális hatású, gyulladáscsökkentő.

2017. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én naponta 4-5 bögre szálas teát iszom, nehéz választani. :) de talán a cickafarkot mondanám, épp tegnap szedtünk az egyik határban lévő mezőről. kiváló immunerősítő (hasfájásra is jó, emésztést segíti, szebb lesz a bőröd, a körmöd, a hajad), de vigyázni kell vele, fogamzásgátló tablettával nem feltétlen jó ötlet inni. a másik nagy kedvencem a rooibos, ez is nagyon egészséges és nem mellesleg finom is. én a Jégkorszak nevű teát veszem (nagyon-nagyon finom, citrusos ízvilág) a Darlington teaboltban, de a belvárosi Big Ben teaházban is nagyon finom a málnás-rebarbarás rooibos (biztos a többi rooibos is az, nem kóstoltam őket, de rengeteg féle teájuk van).

zöld teákat is szeretem, ebből a kedvencem a kínai Gunpowder, amit a Ronnefeldt teaházban veszek. a zöld tea fiatalít, emésztést segíti elő és tele van antioxidánsokkal.

immunerősítésre csipkebogyót és bodzavirágot használok (de egyébként mindegyik tea, amit iszom erősíti az immunrendszerem, szóval egyik gyógynövénnyel sem lőhetsz mellé). mindkettő finom, de a csipkebogyó tele van C vitaminnal, és főzés helyett langyos-hidegebb vízben kell áztatni 5-6 óráig, azután meginni.

a Darlington teaboltban és a Big Ben teaházban nagyon finom teák vannak, és az eladók is segítenek neked választani. gyógynövényeket én Gyuri bácsitól, a Herbáriából és a mezőről szerzek be:)

2017. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!