Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért mondják hogy az UHT tej...

Miért mondják hogy az UHT tej nem valódi tejből készül?

Figyelt kérdés
Láttam saját szememmel telephelyen és előzetesen hogyan készült műsorokban is, hogy a tehenet lefejik és abból a tejből kész az UHT tej. Akkor mi az oka annak a közvélekedésnek, hogy az UHT tej nem is igazi tej, hanem porból van?

2017. aug. 28. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó, ezt én is hallottam, de én nem az uht tejekkel kapcsolatban, hanem minden olyan tejre vonatkozóan ami túlzottan olcsó, hogy tejporból készül.
2017. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
* pont a napokban merült fel ez a kérdés, mikor szóvá tettem, hogy miért van az, hogy vannak olyan tejek ami 149-159 ft literje (neve nincs) és vannak azok, amik nevesek (Tolle, Mizo) majdnem 300 ft 1 liter.
2017. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul írtam. Az olyan tejekre szoktam ezt hallani, amik tartósak. Úgy tudtam eddig, hogy ezekre szokták ráírni az UHT-t.
2017. aug. 29. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Az UHT szimplán azt jelenti, hogy ultra magas hőmérsékleten hőkezelt. Ez minden bolti tejre igaz, nem csupán a tartósra. Pusztán az a célja, hogy csírátlanítsa a tejet, magyarán hogy a baktériumok elpusztuljanak benne. Aki a hagyományosan megsavanyodó tejet véli az igazinak, az a baktériumok jelenlétét sírja vissza. Ugyanis azok alvasztják meg a tejet. Én jól elvagyok baktériummentes tejjel is. A homogénezés sem ördögtől való dolog. Ott annyi történik, hogy a tejben lévő zsírcseppeket átnyomják egy mikroszűrőn és az egyenletessé teszi a zsírcseppek méretét, ezáltal egyneműbb lesz a tej.

Aki meg azt állítja, hogy az olcsó tej az tejporból van, az eléggé megrekedt a logikus gondolkodásban, hiszen a tejpor előállítása elég drága dolog, teljes ráfizetés lenne így működtetni a tejüzemet.

2017. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert idióták.
2017. aug. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2# Mert kb 100ft-bol allitjak elo, es van aki 50ft profitot rak ra van aki 200at
2017. aug. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
56%

Az olcsó tej többnyire külföldről származik. A külföldi

eladót "kártalanítja" a külföldi állam, szóval neki szinte

mindegy, hogy 20 ft-ért vagy 200 ft-ért adja el, az ő pén-

ze biztos. Ezért is adja olcsón.


A másik oka az lehet, hogy olyan az infrastruktúrája, lo-

gisztikája, hogy hatalmasat spórolnak vele. Bele sem gon-

dolnak az emberek, de az egyszerű tömegtermékek esetén

a szállítás az, ami megnyomja az árat. Pékárú, tejtermék,

hús, tészta, ásványvíz, sör stb...


Tojással tudok jó példát, hogy lengyelektől veszik, kb ötö-

de összetörik, mire ideér, de még ígyis hatalmas haszonnal

adják tovább, és veszik meg a magyarok..

2017. aug. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4: Köszi ezt nem is tudtam eddig. Én tényleg abban a hitben voltam hogy minden tej az egyben UHT tej is. Egyébként arra még nem gondoltam hogy a baktériumok hiánya miatt lehet ez a vélekedés. A baktériumok hiánya miatt hiányozna a dobozos tejekből az az igazi "tej" íz, ami miatt azt mondják hogy porból van? Meg most így felvetült bennem, hogy a "por" nem csak egy asszociatív jelző lenne? Tehát úgy értem, hogy az emberek nem gondolják ténylegesen azt, hogy porból készül a dobozos tej, csak a valódi tejtől teljesen eltérő, enyhébb íze miatt a porból készült italokra asszociálnak.


#5: Örülök a véleményednek, ment a piros kéz.


Mindenki aki értelmesen válaszolt megkapta a zöld kezet! :)

2017. aug. 29. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!