Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyi koffein okozhat függősé...

Mennyi koffein okozhat függőséget?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, és sajnos elkezdtem kávézni is. A csomagolás szerint 40 mg koffein van egy adagban. Napi egyet szoktam meginni, eddig (két hét alatt) talán kétszer fordult elő, hogy egy nap kettőt. Emellett tanulás közben jólesik napi 2-3 bögre gyümölcsös fekete tea. Most hazajöttem hétvégére, nem kávéztam reggel, csak egy teát ittam. És iszonyúan fáj a fejem. Lehet, hogy azért, mert ezt a (szerintem nem sok) koffeint megvontam magamtól?

2017. szept. 16. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Most ha elszívsz napi 1 szál cigit, letolsz 1 üveg bort, szerinted nem leszel függő? De. Amit rendszeresen fogyasztasz és élvezeti cikk, mint a kávé, arra onnantól rá vagy függve.
2017. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hulyeseg amit az elozo ir :D


A fuggoseg nem az ha valamit naponta csinalsz vagy hasznalsz, hanem az hogyha nem tudsz anelkul a bizonyoa dolog nelkul meglenni es ugy erzed h barmit megtennel erte(jelen esetben egy csesze kaveert)


Nyugi, nem vagy fuggo, foleg nem 2 het alatt. Rengeteg ember kavezik, enis szoktam. Nyar elott suli idobe mindennap ittam egy ideig, most meg honapok ota nem is kostoltam kavet, megse hianyzik :D


Viszont az mas dolog h a kave, mint minden mas is, okozhat fuggoseget a kesobbiekben. Ezert tanacsolom h mivel fiatal is vagy meg ugy egyaltalan, csak akkor igyal kavet vagy koffeintartalmu italokat, ha tenyleg ugy erzed h faradt vagy es nem tudsz koncentralni. Javaslom pl nagydogakra valo keszuleskor, de ha lehet hanyagold, mert nem olyan egeszseges :)

2017. szept. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
Amit leírsz (kávé + tea), az napi max. 100 mg koffein lehet. A koffeinnél aránylag gyorsan kialakuló enyhe fizikai függőségről van szó, szóval az teljesen reális, hogy már ennyinek érzékeled a hiányát, de ha iszonyúan fáj a fejed, az nem lehet csak ettől.
2017. szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi 1 kávét szoktam inni, aztán volt egy hétvége, amikor kihagytam. Hasogató fejfájás tört rám is.


De amikor napi 3-4 kávét ittam hét közben, hétvégén pedig csak egyet, akkor nem történt semmi baj.

2017. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
nem leszel függő...a szervezeted jelzi, ha már nem kell.
2017. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Napi 1 doboz energiaitalt ittam, néha helyette kávét a suliban, de ez még mindig nem haladja meg a napi 100 mg-ot, mégis a hiánya kibírhatatlan fájdalmat okozott. Egyénfüggő, hogy ki hogyan reagál rá.
2017. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!