Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet káros a mindennapi sok...

Lehet káros a mindennapi sok fekete tea fogyasztás? És ha igen mik azok?

Figyelt kérdés
A nagypapám szerintem nagyon is fekete tea függő! Minden reggel ha felkel rögtön már készíti is a teát! Úgy kb délután 3-4-ig meg iszik vagy 5-6 nagy kancsóval (egy kancsónyit 2db filterrel csinál) úgy hogy az nap még nem eszik semmit csak utána! Azt még érdemes tudni róla hogy alkoholista volt nagyon sokáig és kilyukadt a gyomra de sikerült megműteni és túlélte! Azóta leszokott a piáról úgy ahogy és most ebbe a fekete teában éli ki a függőségét gondolom! Természetesen tudom hogy ez még így is jobb mint a sör de kíváncsi vagyok hogy azért ennek is van e valami hátulütője mert nekem nem tűnik ez valami normálisnak!

2017. nov. 11. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Annyi koffein van benne mint a kávéban, és csersav. Ha tej nélkül issza még rosszabb.
2017. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:
100%

Egy csésze tea az első válaszoló válaszával ellentétben kb fele annyi koffeint tartalmaz, mint a kávé, ráadásul másképp is viselkedik a szervezetben, épp a csersav miatt.

Viszont ezt az 5-6 nagy kancsót definiálhatnánk. Nem is a tea miatt, mert azt végső soron a filter határozza meg, hanem a folyadékmennyiség miatt. Nekem ugyanis egy kancsó az másfél litert jelent. Na most azt meg nem tudom elhinni, hogy vki a nap harmadában megiszik 9 liter folyadékot.

Amúgy 10 filter tea egy kicsit tényleg sok (5 kávényi kb), de az alkoholizmust még csak említeni sem érdemes vele egy lapon. Magyarul ha még igazad is van és ebben éli ki a függőségét, akkor is bőven méltányolható.

2017. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Carragher_x : Köszönöm a válaszod! Tényleg egy kicsit túloztam azzal a naagy kancsóval :) mert most néztem és mértem meg és csak 1 literes! És azt is tudom hogy még véletlenül sem hasonlítható össze az alkoholizmus súlyosságával! Így ezért még megjegyzést sem tettem nála soha sem e miatt! Csak kíváncsi voltam hogy ennél is van e valami hátulütő!
2017. nov. 11. 19:39
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Filteres tea semmit sem ér kb. Én is feketeteázok és összehasonlíthatatlan a szálas teafűvel. Délután 4-ig megiszik kb 4-5 liter teát az tényleg inkább a folyadék mennyiség miatt sok.
2017. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%

Napi 12 filter azért nem kevés koffein, de még 500 mg alatt van, szóval ha nincs olyan szívbetegsége, ami miatt az orvos tiltja, akkor szerintem nem kéne gondot okoznia (leszámítva, hogy alvászavart okozhat). A csersavtartalma se biztos, hogy jó az üres gyomornak, de ilyen hígan elkészítve (fél literenként egy filter) talán nem okoz gondot.


A 6 liter folyadék is sok lehet, szóval ha hiponatrémia tüneteit mutatja (pl. zavartság, letargia, esetleg izomgörcsök), akkor esetleg összefügghet ezzel.


ma 09:05

Az olcsó filteres tea lehet, hogy „semmit nem ér” élvezeti szempontból, de ettől még nem lesz koffeinmentes.

2017. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-ik válaszoló(09:05) : A folyadék mennyisége gondolom azért ilyen sokk mert ezelőtt amikor még kemény alkoholista volt napi 10 doboz sört itt meg ami ugyan úgy kb 5L volt és ezt most is kívánja a szervezete gondolom!

5-ik válaszoló(09:38) : Nincs semmilyen szívbetegsége hála az istenek! A sok folyadékra már az előbbiekben magyarázatot adtam! És szerencsére még nem láttam rajta a hiponatrémia tüneteit!

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :) Most egy kicsit meg nyugodtam hogy olyan nagy baj csak nem lesz! És remélem nem is lesz!

2017. nov. 12. 23:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki filteres másféle teákat: gyümölcsteák, stb.Rengeteg féle finom kapható.Lehet azt is ugyanúgy inná.
2017. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem! Már mondtuk neki hogy igyon zöldet de ő kimondottan a fekete teát szereti!
2017. nov. 15. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!