Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Alumínium kulacsban tarhatok...

Alumínium kulacsban tarhatok gyümölcslét? A savak nem oldanak ki belőle valamilyen káros anyagot?

Figyelt kérdés

#gyümölcslé #sav #Alumínium kulacs
2018. jan. 16. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, mert igen, nagyon is oldanak ki belőle káros anyagot, nem meglepő módon alumínium oxidot. (Illetve folyamatosan azt marja le a belső felületről.
2018. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Már sok évvel ezelőtt sem ajánlották az alumínium evőeszközöket sem, pedig azzal nem folyamatosan érintkezik az étel. Szerintem már el is tűntek, még nagyon régen nagymamáméknál láttam egy olyan készletet.
2018. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:
76%
Az alumínium általános méreg és egyben idegméreg. Utánanézve több kutatásban igyekeznek eloszlatni azokat a tévhiteket, hogy az anyag egy semleges, szinte már természetes összetevő. Minden formában kerülendő, amihez sajna hozzátartozik, hogy készételekben (még babakajában) is találtak belőle könnyen kimutatható mennyiségeket. Legjobb tehát az alu kulacs kukázása, alu ételhordó kukázása, élelmiszerekből emiatt is kerülendő a feldolgozott, készétel. Engem is meglepett. :(
2018. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

En is ezt hallottam. De most divatba jott az ilyen kulacs:


[link]


Es mi is ilyet kaptunk karacsonyra. Ezert bizonytalanodtam el, hogy merjem-e hasznalni.

2018. jan. 16. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy gyerekeknek gyártott kulacs, belül bevonattal semmit sem old ki belőle a gyümölcslé
2018. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van benne belul bevonat? De jo, ezt nem tudtam, nem latszik! Orulok, sajnaltam volna:)
2018. jan. 16. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérgező lenne, miért nem betegek azok, akik dobozos üdítőt, sört, energiaitalt stb... fogyasztanak?
2018. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a dezodorban is van alumínimum. az alumentes kb 1000 Forint felett van, ha szerencséd van, akkor 900 Fortinért találsz... Sajnos köze van a mellrákhoz is.

Lassan egyébként mindenről kiderül valami.

2018. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!