Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kávéfüggő lettem! Hogy lehetne...

Kávéfüggő lettem! Hogy lehetne leszoknom?

Figyelt kérdés

Mindennap innom kell egy pohár lattét cappucinot vagy hosszúkávét, különben nem bírom ki. Ha az utamba esik egy Costa, Mccafe, Starbucks ( nagyon ritkán túl drága) Cserpes (ritkán mert elég rossz az íze), Tschibo, Frei vagy bármilyen más kávézó mindig veszek egy kávét magamnak. Ez valami függőség komolyan, már reggel jön a késztetés hol iszom meg a napi kávém. Anyagilag is elég sokba kerül, pedig nem iszok cukros-szirupos kávékat. A szüleimnek van a Nespressoba tagsági kedvezményük, néha oda is bemegyek "nézelődni" majd anyám nevébe iszok egy ingyenes kávét amire meghívják a club tagokat.

Otthon soha nem iszom kávét, nincs is kávém otthon. Nem tudom hogy tudnék leszokni .. 25/n


2018. márc. 7. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne igyál többet.
2018. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Találj valami mást helyette

Pl sütit :3

2018. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar, hogy heti több ezret kidobsz kávéra, akkor sehogy.

Én nagyon szeretek kávézni, napi 2-3 csészével lecsúszik, kell egy ébredés után meg egy ebéd után, így simán végignyomom a napot. Ezeken a helyeken iszonyat túlárazzák a kávét, ráadásul sok helyen ócska. Inkább vegyél otthonra egy zacskó minőségi kávét és főzz abból.

2018. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
87%
Főzz magadnak otthon teát és vidd magaddal egyliteresben. Ha nem elég édes, keverheted bolti teával.
2018. márc. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a gonddal kuzdok. De rajottem, hogy annyit megerdemlek, hogy azzal kezdjem a napomat, amit szeretek.
2018. márc. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És mi a gond a kávéval?

Ha csak az anyagiakkal van probléma akkor bizony otthon/munkahelyen kell kávézni.

2018. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Mindig ezek a felesleges leszokós kérdések.

Mindenről egyféleképp lehet leszokni: ne csináld!

Önuralom kérdése az egész.


Nekem elég sok rossz szokásom volt a körömrágáson át a dohányzásig, de nem lehet ezekről úgy leszokni, ahogy #2 írta.

Ne mást keress helyette, csak döntsd el, hogy te nem akarsz kávét inni, és onnantól ne igyál. Ennyi.

Egy darabi szar lesz, aztán hozzászoksz.

2018. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Gondolj arra, hogy mindenki aki kávét iszik büdös lesz a szája orrfacsaróan büdös. Másrészt találj pasit és akkor más függőségre cserélheted a kávéd :D
2018. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ez még a kávéfüggéstől messze van.

De ha jól értem a szavaidat, akkor neked kávézó-függésed van.

Tessék átalakítani otthon-kávézássá.

Reggel főzz magadnak egy finom kávét, ezzel indítsd a napot.

(És le van tudva az aznapi kávé)

2018. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem hogy a panaszod inkább egy rejtett dicsekvés.


Sehogy nem kell leszoknod, mert nem vagy kávéfüggő. Talán egy csipetnyi sznobizmust észlelni, de nem vészes.

2018. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!