Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van még, aki úgy van a kávéval...

Van még, aki úgy van a kávéval, hogy pár hét szünetet tart vele néha?

Figyelt kérdés

És mit vesz észre ilyenkor?

Nem tudom, kávéallergiám van-e, ezért szoktam leállni vele.

fura bőrelváltozásim lesznek olyankor, és szinte meghülyülök mentálisan. Agresszív leszek, másképp látok dolgokat, egyedül az íze miatt iszom, illetve nekem elég nagy energiát ad. Na meg nem leszek álmos.



2018. szept. 9. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Aha, én már 30 éve szünetet tartok és tök jól vagyok tőle.
2018. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Három hete nem ittam normális kávét és nem hiányzik. Úgy fellőtte a vérnyomásomat, hogy kettőig nem láttam már, rosszul voltam tőle. Másnap már nem ittam... A hirtelen leállás miatt az első hét szenvedős volt, mert a vérnyomásomat nem volt, ami az egekben tartsa így hirtelen lezuhant. Szédülés, fejfájás, hányinger, erőtlenség jött vele. 4-5 nap kellett, hogy a szervezetem elfogadja, hogy nincs több kávé, de helyre állt a rendszer. Kávé helyett sportolok (ugrálókötelezek jelenleg), több vizet iszok, és teázok. Ha megkivánom a kávét, akkor megkínálom magam kapucsínóval. Nem az igazi, nem is annyira kávés, nekem még egy kicsit édeskés is, de kárpótol. Köszönöm, inkább 2-3 naponta egy ilyen kapucsínó, mint naponta egy rosszullét.


A sport, a víz, a gyümölcsök-zöldségek pedig adnak elég erőt ahhoz, hogy kényelmesen végig tudjak csinálni egy napot.

2018. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is mindenféle kávé helyettesítővel kísérletezek, de azok energiát nem adnak. :(

Nekem is ilyen erőbeli bajaim vannak.

Most épp a gabonakávéval próbálkozom, valamiért ez is felnyomja a vérnyomásom, és egész éjjel nem tudok tőle aludni. :(

Az íze szinte ugyanaz.

2018. szept. 9. 11:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én még nem tapasztaltam mellék hatást sem a kávé fogyasztós időszak alatt, sem utána. Én egyébként csak a szorgalmi időszak alatt szoktam az egyetemen kávézni, többnyire reggel az első óra előtt, és ha sok előadásom van egyhuzamban, akkor kell egy kis felfrissülés a második-harmadik előadás után, bár ilyenkor is jobb szeretek egy 20-30 percet sétálni a szabad levegőn, mert az nem csak felébreszt, de szellemileg is sokkal jobban rendbe rak és jobban segít a koncentrációban, mint a kávé.
2018. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"Most épp a gabonakávéval próbálkozom, valamiért ez is felnyomja a vérnyomásom, és egész éjjel nem tudok tőle aludni. :("


Mégis hány kávét iszol egy nap és mikor iszod az utolsót?

Mert délután 3 óra után már nem igazán kéne kávét inni...

2018. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1 nap 1 kávét ittam, ha ittam.

Nem, nem akkor ittam épp a gabonakávét, amikor kiírtam a kérdést. Úgy általánosságban rájöttem, hogy ilyen is van...

2018. szept. 9. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Agresszív leszel a kávétól?

Biztos, hogy nem iszol mellé energiaitalt vagy valami mást? :-)


Egyébként nem, nem szoktam szünetet tartani - nálam az már "üzemanyag", mivel általában hajnali 3/4 5-kor kelek.

Max annyit szoktam csinálni, hogy kevesebbet iszom, mint az előző napokban.


Egyszer régen autós túrát rendeztünk, Románián keresztül mentünk, nem jutottam rendes kávéhoz - hááát, 2 napig úgy fájt a fejem, hogy csak na.

De nekem amúgy is alacsony a vérnyomásom - nem zavar a kávé :-)

2018. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg kávét iszom, én pont hogy délután 3 után inkább, néha éjszaka is (de mivel nem kalóriamentes s éjszaka nincs evésidőm, akkor inkább már nem), nem élénkít úgysem. Talán emiatt van, hogy nem leszek függő (max. lelkileg... de nem vészesen, csak szeretem az ízét és megszoktam).

Most épp elfogyott a kávé s nem tudom, hány hét múlva megyünk olyan boltban, ahol kapható ilyen. Ideje leállnom vele, amióta elfogyott a vaj, nem ízlik (tejtermék nélkül nem jön be s a vajon kívül nincs sok opcióm), de a megszokás, hangulat azért visz... Úgyhogy most egy időre áttérek forró csokira, vaníliás italra, teára, vízre, zöldségre. Fura lesz, de fizikailag és lelkileg sem okoz gondokat.

Ez jó, ha függőséget okozna, igyekeznék felhagyni vele, az nem tűnik teljesen egészséges dolognak. Csak olyan dolgoktól szeretek függni, mint a víz, friss levegő, séta az erdőben... A kávé ne legyen már közte.

2018. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szüneteltetem ill ha koffeinmenteshez jutok azt iszom, kb október óta ill jan-februárban ittam párat, nem kellett volna) ugyanis még egy teától is remeg a kezem, ha iszom (vérnyomásom tökéletes marad)...
2018. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap is ittam egy normál kávét, most minden bajom van....böeeee.

A baj az, hogy más miatt mindig van itthon kávé.

Ja, teljesen meghülyülök tőle, de remélem már végleg elfelejtem, pár éve szoktatott rá egy anyóka, ha tetszett, ha nem, nála kávét kellett inni.(cserébe, mert eladtam a házát..)

2018. szept. 10. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!