Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A black tea és az earl grey...

A black tea és az earl grey tea között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Például Liptonból is van earl grey classic, black tea, sőt még ilyen yellow label tea is, ami állítólag szintén fekete, pedig a yellow az nem fekete. Na most akkor hogy is van ez? :D

#tea #Lipton #earl grey tea
2018. nov. 24. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a Lipton "Green Label" tetszik a legjobban: zöld a neve, zöld a doboza, tehát mi más lenne mint... fekete tea.. a hülyék.. :)
2018. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
..amúgy az earl gray abban különbözik a sima fekete teától, hogy bergamot van benne. Ez egy nagyon erős aromát ad neki. Nekem ízlik, csak nem mindegy milyen vízzel és hány fokon készíti az ember, mert egészen pocsék is lehet a végeredmény.
2018. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

"...épp most ért le a lépcső aljára, és hajlandó nektek bemutatkozni:

- Micimackó.

Amikor először hallottam a nevét, én is azt kérdeztem, amit ti akartok kérdezni: "Hát nem fiú? Azt hittem, fiú."

- Én is azt hittem - mondja Róbert Gida.

- De hát akkor nem lehet Mici a neve! Mért hívod Micinek?

- Nem én hívom...

- De hát azt mondtad.

- Mert úgy hívják. Nem érted, hogy úgy hívják?"

2018. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is earl grey-t szoktam inni, most is épp azt iszom szotyi mellé és nekem is ízlik. :) Egyszer kipróbálom a fekete teát is, meg a többit. :D
2018. nov. 24. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

A yellow LABEL meg a green LABEL nevében a LABEL cimkét jelent, azaz semmi köze a TEA színéhez!

Ez olyan, mint a piros pöttyös túró rudi, az sem piros!

2018. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Azt én értem hogy a label az címke, csakhogy ha megfigyeled, akkor a legtöbb gyártó - viszonylag könnyen belátható okokból - a zöld teáit általában zöld színű dobozokban, a fehér teáit fehér színű dobozokban forgalmazza.

Namost a Lipton zöld színű dobozba, ordító "green" felirattal fekete teát csomagol, ami - valljuk be - azért valahol mégiscsak hülyeség.

2018. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Az Earl Grey egy feketetea, ami bergamottal van illatosítva. (Kedvencem:)
2018. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

3 különböző absztrakciós szintet keversz.


A "black tea" csak annyit jelent, hogy fekete tea, ami a tealevelek kezelési módjára utal.

Az "Earl Gray" egy teakeverék, ha úgy tetszik egy recept, amit nagyon sok teagyártó készít és árul.

A "Yellow Label" a Lipton cég egyik fantázianévvel ellátott konkrét terméke. Ahogy azt már említették, a yellow a címke és nem a tea színére utal.

2018. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket, mentek a zöld kezek.
2018. nov. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!