Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A teában most mennyi koffein...

A teában most mennyi koffein van? Túl sokat ittam? Aki ért hozzá, kérem segítsen

Figyelt kérdés

Régen csak gyümölcsteáztam ritkán, most pedig az energiaitalról és kávéról akartam leszokni, ezért elkezdtem teázni. Gőzöm sincs a teáról, az arányokról, mennyi koffein lehet benne, de egyáltalán. Kínai zöldteát vettem.


Most csináltam 1 liter zöldteát, amibe vagy 5 teáskanálnyi teafüvet tettem. Elkortyolgattam lassan itt a gép előtt 1 óra alatt és most nagyon dobog a szívem, fáj a fejem tőle. Ilyen sok lenne benne? Pedig olyan kevésnek tűnik. A kávétól vagy energiaitaltól sosem volt ilyen. Az energiaitalban azt is szerettem, hogy rá volt írva a dobozra mennyi koffein van benne, de itt nem tudom.


2018. nov. 28. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alain Delon ***** válasza:
100%
Egy óra alatt az sok. Egyébként azt tudd, hogy a zöld tea sok anioxidánst tartalmaz, ami miatt nem érdemes nagyobb mennyiséget csinálni belőle egyszerre, mert a levegő oxigénjével reakcióba lépve megbarnul. Egyszerre inkább egy csészét érdemesebb csinálni és azt elszürcsölgetni.
2018. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nem szabad ilyen sokat inni! Én nem bírom a teint és a koffeint sem. A zöld teától sokkal rosszabbul vagyok mint a főzött kávétól. Nyugodj meg, tudom olyan mintha szívinfarktust akarnál kapni és nagyon izgatott is vagy, de nem lesz semmi baj. El fog múlni hamar.
2018. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
zőld teába rengeteg ,ha teázni akarsz igyál gyümölcs teát amibe nincs koffein ,csak aszalt gyümölcs ,hibiszkusz és csipkebogyo,attol semmi bajod nem lesz.
2018. nov. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A teák koffein tartalma nagyobb mint a kavenak. Csak lassabban dolgozza fel a szervezet. Ne Szabad ezt sem túlzásba vinni.
2018. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!