Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Megérné manapság alapítani...

Megérné manapság alapítani egy bio gyümölcs- és zöldséglevet árusító vállalatot?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon felkapottak lettek a bio ételek és italok, és én személy szerint a bio gyümölcs- és zöldségleveket jobban preferálom.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha egy bio gyümölcs- és zöldséglevet előállító cég megjelenne a piacon, az megállna a lábán? Az előállítást a termesztéstől a csomagolásig gondoltam. Gondolom ha csak egy kisboltot üzemeltetnének, akkor nem nagyon érné meg. De mondjuk ha nagyobb boltok polcain és egy webshopban is lehetne vásárolni, akkor már nyereséges lenne?



2018. dec. 1. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Álmaidban!
2018. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Van rá legalább 1 milliárd ft-od?
2018. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elméletben kérdeztem. Nekem eszemben sincs alapítani. Csak valamiért elkezdtem ezen gondolkodni, hogy hogy érné meg egy ilyen. Szerintetek akkor hogyan érné meg? Biopiacon is árulni?
2018. dec. 1. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mindent lehet, csak fiatalnak és energikusnak kell lenni, miközben rendelkezel némi alaptőkével és nem tántorít el, hogy először kicsiben kell kezdeni.

Zalában, GyMS-ban, Heves, Békés megyékben fillérekért kapni tanyákat, földeket, ahova sok munkával (napszámosok) telepítesz első lépésben gyümölcsöst. Vársz 3-5 évet, hogy termőre forduljon, addig tanulsz, beszerzed a gépeket, felméred a piacot, a munkaerő lehetőségeket és egy kézműves vállalkozást indítasz, kicsiben.

Megismernek, megszeretnek, visszaforgatod a hasznot, járműveket vásárolsz, haladsz.

Ha innen számítva van türelmed 15-20 évet várni, addigra szép hasznod is lesz, amennyiben versenyképes, piacképes a terméked.

2018. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Igen.
2018. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Igen.
2018. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4. köszönöm a válaszod. 5., 6. nem értem, mire vonatkozik az ,,igen"
2018. dec. 1. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elméletben kérdezted, akkor elméletben megérné. A gyakorlat sajnos egészen más. Valószínűleg újságot sem olvastál nyár végén, amikor arról ment a panasz, hogy alig fizetnek a léalmáért. Feltehetően nem vagy jártas sem a termesztésben, sem a konzerválásban és azt sem tudod, hogy sokszor a csomagolóanyag (amit a felhasználó/fogyasztó eldob) többe van, mint amit tartalmaz.
2018. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban csak igen kevesen vásárolnak bio terméket. Leginkább a jómódú sznobok. A többség vagy nem látja értelmét, vagy nincs rá pénze.
2018. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Önmagában csak ezzel foglalkozni szerintem nem éri meg. Nagy üzembe meg pláne nem. Aki erre vevő és ilyet keres, arra már meg van a kiszolgáló piac.
2018. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!