Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A gyömbért hogyan kell fogyasz...

A gyömbért hogyan kell fogyasztani? Vettem egy kis darabot. Meg kell hámozni? Lereszelni? Mennyit szokás egy nap enni? Milyen formában (pl. limonádéba keverve)? Meg is lehet enni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 18. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Meg kell hámozni, igen.


Viszont nagyon erős, így magában elég húzós enni, de egészséges.

Teába, limonádé a tökéletes. Bár még valamilyen folyadék a keverve is tud brutál erős lenni.

2019. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a limonádéba hámozva kis katikákra vágom. Reszelve brutál lenne. Szoktam teát főzni belőle: kb 2 cm hosszú darab 3 dl teának. Semmi filter, csak a leszelt gyömbért forrázom. Finom. Emésztésre jó.
2019. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lereszeljük a gyömbért előtte a héját lekapargatjuk és frissen kicsavart citromlébe tesszük, egy üvegbe. 1 gyömbér és 8-10 citrom. Ez áll a hűtőben és ebből csinálunk limonádét. Álltában elmegy a gyömbér csípőssége, simán meg lehet enni. Egész télen ezt ittuk/ettük és egyikünk sem volt beteg, pedig körülöttünk mindenki az volt.
2019. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznos válaszok voltak, mindenkit felpontoztam.
2019. ápr. 19. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Én a hámozással se bajlódok, reszelem, és főzéssel teát készítek belőle (kicsit forralni kell), vagy régebben szörpöt gyártottam.
2019. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!