Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Alkoholmentes italok

A kérdés

A gyömbért hogyan kell fogyasztani? Vettem egy kis darabot. Meg kell hámozni? Lereszelni? Mennyit szokás egy nap enni? Milyen formában (pl. limonádéba keverve)? Meg is lehet enni?

Keress kérdéseket hasonló témában: gyömbér

ápr. 18. 20:57  Privát üzenet  

A válaszok

Meg kell hámozni, igen.

Viszont nagyon erős, így magában elég húzós enni, de egészséges.

Teába, limonádé a tökéletes. Bár még valamilyen folyadék a keverve is tud brutál erős lenni.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 18. 20:59 Privát üzenet
Én a limonádéba hámozva kis katikákra vágom. Reszelve brutál lenne. Szoktam teát főzni belőle: kb 2 cm hosszú darab 3 dl teának. Semmi filter, csak a leszelt gyömbért forrázom. Finom. Emésztésre jó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 18. 21:38 Privát üzenet
Mi lereszeljük a gyömbért előtte a héját lekapargatjuk és frissen kicsavart citromlébe tesszük, egy üvegbe. 1 gyömbér és 8-10 citrom. Ez áll a hűtőben és ebből csinálunk limonádét. Álltában elmegy a gyömbér csípőssége, simán meg lehet enni. Egész télen ezt ittuk/ettük és egyikünk sem volt beteg, pedig körülöttünk mindenki az volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 19. 09:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon hasznos válaszok voltak, mindenkit felpontoztam.

# 4/5Időpont ápr. 19. 09:46 Privát üzenet
Én a hámozással se bajlódok, reszelem, és főzéssel teát készítek belőle (kicsit forralni kell), vagy régebben szörpöt gyártottam.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 19. 10:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az Antikrisztust milyen formában szokás ábrázolni?
A ballagás és a szalagavató más európai országban is jelen van, és ha ilyen, milyen formában?
Melyik kávézási illetve kávéfőzési módszert ajánljátok, ha a kávézás élménye a fontos és nem a koffein hatása?
Koffeinmentes kávé, ami zöld is, nyers is és instant formában kapható?
Külföldi önkéntes munka végzés esetén, milyen formában szokás jelentkezni egy-egy adott hirdetésre?
A nyomtatott önéletrajzot milyen formában szokás adni a recepciósnak, aki majd tovább adja a személyzetisnek?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Alkoholmentes italok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!