Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Meddig hagyjam benne a filtert...

Meddig hagyjam benne a filtert a teaban hogy a leheto legtobb koffein kioldodjon belole? (Fekete tea) Hany fokos vizzel fozzem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

8 óra alvás többet segít, mint a koffein-túladagolás. 100 mg koffeintől sem leszel éberebb, mint 30 mg-tól, viszont fel fog menni a pulzusod az egekbe, utána lelassul, megfájdul a fejed, megfájdul a gyomrod és álmosabb leszel, mint előtte.

Egyébként ha már kiázott a filter, akkor tök mindegy, hogy hány órát hagyod még benne, nem fog több koffein kioldódni belőle, csak pudvás lesz az íze. Ettől függetlenül addig hagyod benne, ameddig jól esik.

Forró vízzel főzd nyilván, a forrót úgy értem, hogy forr. Mint minden más teát.

2019. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát forro vizben.

Azt még mindig nem tudom hogy 1, 5 vagy 15 p ig hagyjam benne.

Nekem rizsa nelkul is jo lenne az hogy pl 3p.

2019. máj. 8. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Kb 3 percig, utána már csak a csersav oldódik ki, ami nem lesz jó. De a zöld teában levő koffein jobb hatású
2019. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. máj. 8. 18:41
 5/10 anonim válasza:
100%
A doboz oldalán fel van tüntetve az ajánlás miképp készítsd el.
2019. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Teatarto femdobozban van . Nem a sajatjaba 😥
2019. máj. 8. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Minél keményebb vizet használsz, annál hamarabb kapsz telített oldatot, azaz annál gyengébb lesz a teád. Ha lágyvízből készíted, akkor ütősebb teát kapsz, mivel a teával telítődik az oldat, nem a vízben oldott ásványi anyagokkal. Próbáld ki desztilláltból vagy szűrt/forralt esővízből.
2019. máj. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Desztillált viztol meghalok köszi 😂🤣
2019. máj. 10. 14:08
 9/10 A kérdező kommentje:

Vagy ez csak legenda?

Nem tudom :D

2019. máj. 10. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Miért halnál meg? A desztilált víz gyakorlatilag tisztított víz.
2019. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!