Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Palackos ásványvíz helyett...

Palackos ásványvíz helyett más alternatíva?

Figyelt kérdés

Jelenleg flakonos ásványvizet tartunk otthon és azt isszuk, viszont már nagyon utálom, mert drága, macerás, foglalja a helyet, és környezetszennyező.


Első lehetőség nyilván a csapvíz lenne helyette, de nálunk borzalmas a csapvíz, fura szaga és íze van, és sokszor látszik is rajta, hogy nem a legjobb (kb hetente van csőtörés a környéken, gondolom telemegy kosszal, vagy nem tudom, de bőven elég fogat mosni vele....)


Kancsós vízszűrőkről azt olvastam, hogy ezen nem segítenek.

A csapra ráköthető víztisztítókról meg olvastam, hogy egy csomó baci tanyázik bennük, megkérdőjelezhető a tisztasága.


Maradt más lehetőség? Mivel lehet kiváltani az ásványvizet, ha a csapvíz undorító?


2019. máj. 20. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Az összes verziót passzoltad. :)
2019. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ezer éve, amikor nem volt a különböző kütyükből semmi, akkor nagyanyám felhúzta vödör vizet az ásott kútból, és ha úgy adódott, felforralt belőle 1-2 litert, majd megvárta míg meghűl, és lehetett inni. Ma már van hútő, tudod benne tárolni is.
2019. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 IcyRookie válasza:
83%

Nincsen a közeletekben forrás? Én a Pilis mellett lakom, itt szerencsére több is van, finom ízűek.

Esetleg forralni tudod a csapvizet, úgy lehet jobb.

2019. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Hú, imádtam gyerekkoromban a kútvizet nagyszüleimnél. :)

Az a baj, most a hegytetőn lakva kicsit bajos lenne a kútásás. :D

2019. máj. 20. 15:52
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
vegyél utántölthetős ballonos ásványvizet
2019. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3

Hát, pár órás erdei sétára van egy jó forrás, imádjuk, ha arra járunk, felkeressük, de nem reális naponta hordani haza onnan.

2019. máj. 20. 15:52
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Jól hangzik, köszi, utánanézek!

2019. máj. 20. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha van kocsitok 10-20... literes ballonból hord a forrástól a vizet.
2019. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Artézi kút nincs a közelben?
2019. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Erdei forrás, nem lehet kocsival odamenni.


A legközelebbi artezi kút amiről tudok, 1 óra kocsival.

2019. máj. 20. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!