Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak engem zavar hogy már...

Csak engem zavar hogy már parafa helyett valamilyen müanyag dugót tesznek a borosüvegekbe?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 12:46
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:
30%
Műanyagdugó csak a legalsó kategóriás, bornak alig nevezhető löttyök üvegeiben van.
2019. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes, hogy az senkit sem zavar, hogy a mai számítógépek elférnek a zsebünkben, holott régen egy egész szoba kellett nekik.

A parafa dugó ma már inkább csak a rituálé része.

2019. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Sokan inkább csavaros kupakokat tesznek már rá.

A dugó ha beleesik, vagy egy része belekerül a borba, elcseszi az egészet, és ez minőséginél is előfordulhat. Kupakkal a dugóíz, az esetleges nem megfelelő zárás elkerülhető. Meg persze sokkal egyszerűbb és olcsóbb is. Meg az embernek se kell pepecselni vele és jobban visszazárható.

Nem a dugótól lesz jó a bor, csak ez a hagyomány. De szerintem egyre többen térnek át a kupakra.

Műanyag dugót viszont én eddig csak a gyerek pezsgős üvegeken láttam. Egy borhoz az már tényleg nagyon low budget megoldás. És a gyerek pezsgő szintjén is lehet az olyan.

2019. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a gyártó részéről olcsóbb és egyszerűbb megoldás. Az ára persze ugyanannyi marad a boltban.
2019. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
A paratölgyeket megkérdezve ez a lehető legjobb megoldás.
2019. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mojjo ***** válasza:
52%
@5: Az óceánokat is megkérdezted?
2019. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:
82%
Wow, 0%-ot kapott az az apróság, hogy a műanyagszemét nem tesz jót a környezetnek. Nem rossz.
2019. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem az kapott 0%-ot, hogy a műanyag káros lenne.

Pusztán a kötekedés lett lehúzva.


Az a dugó újrahasznosítható, lehet szelektíven gyűjteni!

Ellenben a parafát nem ültetik minden sarkon, és nem is nő újra pár hét alatt, ha kivágják és feldolgozzák.

MElyik a rosszabb? Szerintem egyértelmű.

2019. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a műanyag hulladékon sokáig lehet rágódni.

Kérdés, hogy a parafa dugó darabjának előállításához nem termelünk e több szemetet , mint maga a műanyag kupak?

Érdekes adat lenne, ha kiszámolnánk.

Egyre több településen elérhető a szelektív hulladék gyűjtés. Már házanként kiosztják a külön tárolóedényzetet.


Egyébként , ha hajótörött lennék kifejezetten életmentő lehetne, a partra sodort PET palack, de akár a boros kupak is. :)

2019. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
54%
@8: Ugyan. Szerinted a műanyagdugók hány százaléka lesz újra feldolgozva? Meglepődnék, ha akár az egyet elérné...
2019. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!