Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyien innának alkoholos...

Mennyien innának alkoholos italokat ha nem lenne tudatmódosító hatása?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 08:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
77%

Felmérések szerint az alkoholmentes sör piaca Amerikában 0.3% az alkoholoshoz képest. Nincs hatás, nincs piac.

A koffeinmentes kávé piaca átlagosan 6% Európában.

Ha tehát az alkoholból hirtelen üdítő lenne, akkor az emberek átállnának a következő tudatmódosító lehetőségre, és az alkohol eladásai valahol 1-6% körül mozognának.

2019. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Már a kérdés se egészen jó. Nem létezik nem tudatmódosító alkoholos ital. Ha akarnék se tudnék olyat inni.
2019. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Én szeretek új söröket kipróbálni. Nagyon kevés a fogyasztásom. Heti átlag 1-2 üveg maximum. Kíváncsi vagyok. Csak és kizárólag bort és sört kóstolok. Töményet nem iszok soha. Én nem a "kattanásért" iszom meg, pedig tudnám azt is mire fogni, ha részeges disznó volnék. Barátom is hasonló cipőben van - de az biztos, hogy nagyon kevesen vesznek sört csupán az íze miatt... Mást nem ismerek ilyet - pedig szinte mindenki iszik...
2019. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanannyian, mint ahányan nem ennének, ha ha nem okozna jóllakottság-érzetet.
2019. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal kevesebben, főleg a fiatalság körében. Ők azok akik különösen a tudatmódosító hatàsáért isszák csak. Más az mikor otthon leülsz egy pohár borral és az íze miatt elkortyolgatod meg más amikor a buliba vodka marancsot meg a mogyorós fütyülőst tolod mint a hülye, hogy minél előbb beàllj mint a gerely.
2019. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Biztosan keresnének más lehetőséget. Az ember legelemibb igénye, hogy időnként tompa legyen és bódult.
2019. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Viszonylag kevesen szerintem, max átállnának a fűre :D Én már rég nem szoktam lerészegedni, ha iszom, akkor azt az íze kedvéért teszem, szóval nálam nem változtatna sokat.
2019. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem attól függ.

Konkrétan eltűnne például a hagyományos sör, és megmaradna a mostani alkoholmentes sörként árult khm... valami? Vagy pedig tökéletesen ugyanolyan sör lenne, mint az igazi, csak nem lenne hatása?

Mert előbbi esetben én nem lennék rá vevő. Bármit ráírhatnak, az alkoholmentes verziónak SOHA nem lesz ugyanolyan íze, mint a hagyományos kivitelnek. Hasonlóan a Zero üdítőkhöz, érezni rajta a különbséget.

Ha ugyanolyan lenne, csak hatás nélkül, akkor én konkrétan többet fogyasztanék belőle, bármikor megihatnék egy jó sört, vagy egy pohár finom bort korlátok nélkül, imádnám.

Én speciel szeretem ezeket az italokat, az alkoholtartalmuk számomra egy eltűrni való mellékhatás. Picit talán jobb is lenne, ha nem lenne.

2019. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Absztinensek egy része meg a fiatalabbak is innának, de ha továbbra is megterheli a májat és megtartja a többi negatív tulajdonságát, akkor nem sokkal többen, esetleg csak korábban kezdik. Viszont az alkoholisták kiesnének, így ha az ívók száma stagnálna is, az elfogyasztott tiszta alkohol mennyisége jelentősen csökkenne. Hiszen a Pistike két söre, meg Béla bácsi napi legalább tíz kőműves actimele nagyon nem azonos.
2019. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha abból a szemszögből nézzük, hogy mondjuk 2-4 cent pálinkának vagy fél pohár bornak, egy korsó sörnek még nincs tudatmódosító hatása (nem feltétlen van, ez egyénfüggő), úgy már más a kérdésre a válasz, nem? Hisz sokan isznak alkoholt az íze miatt, ahol nyilvánvalóan nem az alkohol tartalma az ami miatt fogyasztva van, hanem kvázi a "hordozó" íze.

Szóval lehet, hogy eléggé egyedül vagyok ezzel a dologgal, de amennyiben ízben tökéletesen ugyanolyan, de alkoholmentes bor készülne a kedvenc boraimból, továbbá pálinkából, sörből, akkor én ugyanúgy jólesően fogyasztanám (mondjuk alkoholmentes sörökből van olyan, ami egész jól sikerült, a D24 pl. nekem megfelelő, szoktam is inni!), no de az annál erősebb piákban már az alkohol is érezhető és annak is van egy íze, amit produkálni, utánozni alkohol nélkül...

Én utoljára alkoholt azért, hogy az "beüssön" kb. 14-15 évesen ittam (akkor még nem volt ilyen fene nagy fegyelem e tekintetben). Azt persze tudom, hogy ezzel nincs mindenki így, sokan isznak idősebb korban is pusztán a hatásért, még csak nem is feltétlen csak alkoholisták teszik ezt.

2019. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!