Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 2 liter alkohol mennyire...

2 liter alkohol mennyire káros a szervezetemmek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon ritkán bulizok, nem sok időm van rá, de viszont mikor adott az alkalom akkor kihasználom. Az utóbbi este 2-2,5 litert itttam ami leginkább vodkanarancs/whisky kóla és további röviditalok voltak. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a túl sok/túl kevés? Ez a 2 liter soknak számít? A válaszotokat előre is köszönöm. 18/F
2019. aug. 14. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan tudni kellene, hogy a jelzett térfogatnak hányad része volt tiszta alkohol, mert 2-2,5 liter röviditaltól (kb. 40% alkohol tartalom) már alkohol mérgezést kaptál volna ott helyben és akkor a másnap estét sem érted volna meg.
2019. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az arányokat is tudnunk kellene a válaszhoz.
2019. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ittam 3db fél literes vodkanarancsot (egy felesnyi vodka volt az aljában), ittam egy whisky kólát, ez is fél literes volt, két felesnyi whiskyvel az alján. Ezen kívül ittam egy pohár sört és egy feles tequilát.
2019. aug. 14. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:
2 liter alkohol halálos mindenkinek.
2019. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Oké, tehát 3,5 × 0,4 deci feles (0,5 amúgy, de szórakozóhelyen kevesebb, és gondolom kiméréskor sem csurig töltötték).

Az eddig 1,4 deci vodka.


2 feles whisky az 0,8 deci.


1 pohár sör, az fél liter (10% erős sör, vagy lónyál?

Áh, legyen 4%-os..)


0,4 deci tequila.


Add össze őket, számolj százalékot


(vodka-tequila 50%, whiskey 40%, sör kb 4-4,5%)


Messze nem ittál te 2 liter alkoholt, gyerek XD

2019. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!