Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefrébe érdemes bort és...

Cefrébe érdemes bort és pezsgőt tenni?

Figyelt kérdés
Van 600 liter szilva cefrém, már kiforrt, nagyon jó illata van, és jövő héten viszem a szezfőzdébe. Nekem az elmúlt 20 évben összegyűlt kb. 50-60 üveg bor és pezsgő, amit többnyire ajándékba hoztak, viszont én nagyon ritkán iszom alkoholt, ezért nagyon felszaporodott. Arra gondoltam, hogy a cefrébe öntöm, és lesz abból is pálinka. Nagyon elrontaná 40-50 liter bor és pezsgő a pálinkát? Nyilván a szilva jellege nem olyan lenne, mintha tiszta szilva lenne, de attól lehet finom. Csinált már valaki ilyet? Mik a tapasztalatok?

2019. szept. 7. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem érdemes. A pálinka kizárólag gyümölcsbôl(cefrébôl) készül

A húslevesbe se rakunk kovászos uborkát csak mert fel akarjuk használni.

2019. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bor is gyümölcsből készül, ráadásul ugyanazon az erjedési folyamaton megy át, mint a cefre.
2019. szept. 7. 11:31
 3/8 anonim válasza:
62%
Mi külön szoktuk kifőzni. Jobb ha a szilvát tisztán főzi ki az ember. A borból készült pálinkának más íze van. Tehát jobb ha külön a cefrét kifőzeted majd utána/előtte a bort
2019. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Orbitálisan hülye ötlet.
2019. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
67%

"A borból készült pálinkának más íze van."


Nem csoda, mivel az Brandy illetve ha megfelelő területről származik a bor, akkor Cognac.

2019. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vegyesbe szokás az ilyesmit tenni, anno emlékszem rokonom még a lekvárokat is beletette a vegyesbe, a régi borokról nem is beszélve.


Bár amennyire tudom ezt még akkor tette mielőtt leforrt volna.

2019. szept. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

6-os, hát az nem volt túl jó ötlet. Egy édes cefréhez alkoholt adagolni... Az alkohol az, ami leállítja az erjedést, túlzottan alkoholos közegben nem bír jól avagy egyáltalán nem bír dolgozni az élesztő. A lekvárban pedig tartósítószer van, ha régi eljárással készült, ha fix-el, akkor is jó eséllyel tartósítószeres.


Kérdező, beleöntheted a borokat a kierjedt cefrébe, ugyanakkor nem tudhatod, hogy ezek a borok milyen kezelést kaptak, én nem tenném. A végeredményt egyébként kb. 7-9 literrel toldja majd meg. Ami azt jelenti, hogy jó esetben ebből a 600L szilvából (ha ez valóban ennyi, nem vizezted föl túlságosan), lesz 36-42 liter pálinkád, amit megtolnál ezzel a 7-9 liter borpárlattal. Ízben egyébként a borpárlat annyira intenzív, hogy jelentősen beleszólna, még ha az arány ilyen, akkor is. Ezt neked kell eldönteni, hogy kell-e ez neked vagy sem.

Mondjuk az édes borok/pezsgők nem tudom miként viselkednének a kierjedt cefrében, (a cukortartalmuk mit produkálna), mert ugyan főztem már sokszor borpárlatot, de az az én borom volt, száraz bor, amiben alig volt bennmaradt cukor, nem cukorral édes borrá tutykolt bor és pláne nem házasítottam cefrével.

Ez véleményem szerint az a mennyiség (a szilva), amivel már nem érdemes "játszani". Keress egy ismerőst, akinek van főzője, és főzzétek le a borokat külön avagy keress egy főzdét, aki már 100L-től vállal, végy ehhez még legalább 40L bort valakitől és főzesd le.

2019. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Nem érdemes. Főleg 10 évig szekrénytetején tartott romlott birokat
2019. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!