Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy kezdőnek milyen whisky/whi...

Egy kezdőnek milyen whisky/whiskeyt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak tisztán szeretném inni vagy jéggel a nap végén,nem keverném semmivel.

Milyen "kezdő" whisky/whiskeyt tudnátok nekem ajánlani?

Amiket nézegettem:Jack Daniels,Aberfeldy12,Chivas Regal12,JimBeam(erről sok negatív kritikát láttam),Bushmills10,the irishman single malt

Keret:14ezret szánnék rá maximum

Olyat szeretnék,amitől nem megy el a kedvem a további whiskyk kipróbálásától.

Ha valaki tapasztalt és a fentiekről írna egy véleményt,azt megköszönném!



2019. szept. 19. 12:26
 1/7 Phoney ***** válasza:
56%

Attól is függ, hogy eddig milyen rövideket szerettél meg.


Ha az a legfontosabb szempont, hogy ne vegye el a kedvedet, akkor a Bushmills (single malt) 10 évessel nem nagyon lehet mellélőni. Senkit "nem bánt", ennek ellenére van íze és finom az íze. De ilyen mondjuk a Woodford Reserve alapkiadása is.

2019. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy eddig vodkás voltam,nem nagyon ittam más alkoholt,de most szeretnék váltani és körülnézni a whiskyk világában.

köszönöm az ajánlást,még várom a többiek véleményét:)

2019. szept. 19. 12:49
 3/7 Phoney ***** válasza:
74%
Ha a vodka felől nyitsz, akkor szerintem végképp a Bushmills lesz a legjobb irány. Esetleg Teeling small batch, Teeling single malt, vagy mindenesetre érdemes ír whiskyvel kezdened.
2019. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor eddig a Bushmills a befutó,de még várom az ajánlatokat:)
2019. szept. 19. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

a Bushmills tényleg jó. ezt is tudom ajánlani, bár pont kicsúszik az általad megjelölt keretből: [link]

egyébként ha budapesti vagy, menj be a Veres Pálné utcai whiskeyboltba (az ő honlapjuk az, amit fent belinkeltem) - az ott dolgozók nagyon értik a dolgukat, biztosan tudnak valami finomat ajánlani. nem mellesleg tök jó hangulata van a boltnak.

2019. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, szerintem is egy jobb minőségű, középkategóriás ír whiskey-vel érdemes kezdeni, azok lágyabbak, nem annyira durva, jellegzetes ízűek, mint mondjuk egy füstös skót whisky. Nálam konkrétan a Teeling valamelyik whiskey-je, illetve Bushmills Original volt az első kettő, amit kóstoltam, ha jól emlékszem, és legalábbis nem riasztottak el a folytatástól. Jó, az mondjuk túlzás, hogy szakértő lennék ilyen téren, annyira gyakran nem szoktam inni, de néha megkívánom.
2019. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dorian Gray ***** válasza:
Bushmillsbol a black bushal is érdemes esetleg megpróbálkoznak. Jó mondjuk az bland, ami más világ, mint a single maltok, de meglepően jó. Vagy hasonló árban egy skot amit nagyon szeretek, az a gnelndronach 12 éves alap kiadása. Vagy, ha vonz a bourbon, akkor a Buffalo trace is egy megfontolandó, az ilyen alap belepokategoriaban.
2019. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!