Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki sokszor iszik sokat...

Ha valaki sokszor iszik sokat annak a toleranciája csökken ha egy időre abbahagyja?

Figyelt kérdés
olvastam olyat hogy kitol magával aki sokat iszik mert "megjegyzi a szervezet" és utána már így egész életében olyan sok kell a hatáshoz, ez valós? szóval ha abbahagyja valaki és egy hónapig egyáltalán nem iszik, a tolerancia ugyanolyan lesz mint mikor előtte vedelte a nagy mennyiségeket?
2019. okt. 8. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy csökken. Volt hogy 2 hónapig nem ittam egy kortyot se és mikor újra ittam fele annyitól berúgtam mint azelőtt. Az igaz hogy aki sokat iszik annak nő a toleranciája de ha abbahagyja egy időre elkezd visszazuhanni az alap szintre.
2019. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor csak én értettem félre
2019. okt. 8. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy félreértetted, láttam már itt én is olyan kommentet hogy valaki ezt írta. Azt nem tudom hogy komolyan így gondolja vagy csak azért mondta hogy lebeszéljen a piálásról. Tény hogy ha abbahagyod pár hónapra akkor csökken a tolerancia de ne úgy állj hozzá hogy most nyugodtan ihatsz akármennyit mert ha abbahagyod x hónapra akkor utána fele annyi is elég. Egyrészt ha rövid idő alatt sokat iszol az okozhat maradandó károsodást is a májadba hiába állsz le utána hónapokra, másrészt nem biztos hogy olyan könnyen le tudod rakni a piát egyik napról a másikra.
2019. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így van. Alkalmi ivók, ha alkalomadtán mindig sokat isznak, azoknál ez érvényesülhet egy ideig (fiatal korban), de aki valóban sokat piál, értsd akár minden nap megiszik (mondjuk) pár sört, (magyarul az alkoholisták) nagyon hamar betudnak rúgni egy idő után, szóval kevés is elég nekik. Azaz a folyamatos szeszeléssel nem feltétlen tolható ki a tolerancia, sőt van az a szint, amikor az ellenkezője üt be. Én magam tizenévesen-huszonévesen irdatlan sokat megtudtam inni és ez most sincs másképp (most sem lenne), azzal a különbséggel, hogy most már tudom mikor elég. Mindig is alkalmi ivó voltam, nálam olyan elő nem fordul, hogy munkából hazaérve igyak vagy hogy hétvégén otthon igyak, egyedül beüljek a kocsmába inni, azaz sosem program nálam az ivás, program a haverokkal ivás, de ott is az ivás az ami a beszélgetés mellé jön, nem pedig az ivás mellé jön a beszélgetés. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy betudok rúgni, míg ismerősök ugyanattól a mennyiségtől berúgnak. Szóval ez nálam így volt mindig is. Azok az ismerőseim akik kicsit ivósak, értsd naponta legurítanak 1-2 sört és hétvégén akár többet is, otthon is isznak, nem kell hozzá alkalom, Őket lazán leisszuk, nem csak én, a többi ismerősöm is, akik szintén alkalmi ivók, de jóval előbb betudnak rúgni, mint én. Van egy ismerősöm, aki napi szinten megiszik 2-3 sört meló után, hétvégén haverokkal meg többet is. 5-6 sörtől olyan merev részeg, hogy én szégyellném magam, akadozik a beszéde, láthatóan próbálja (csak próbálja) koordinálni a mozgását, küzd saját magával, azaz a tudat tiszta, csak a teste felett nem tud uralkodni.
2019. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!