Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől van ez, miután alkholot...

Mitől van ez, miután alkholot fogyasztok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és kb. 1 éve ittam először alkholt baráti társaságban. Idén nyár óta járok el gyakrabban szórakozni és elvétve előfordul, hogy a tervezettnél kicsit többet iszom. Persze nem arról van szó, hogy a világomat nem tudom, olyan részeg vagyok, sőt áltlában még így is én iszom a legkevesebbet. Arra is odafigyelek, hogy hidratált maradjak, rengeteg vizet/kísérőt iszok az este folyamán.

Egy-egy ilyen alkalommal (eddig összesen 4-szer) a következő történt: miután hazaértem (áltlában éjfél körül, vagy kevéssel utána), megfürödtem és befeküdtem az ágyamba, rámtört a rosszullét. (Azelőtt konkrétan semmi bajom, az sem látszik rajtam, hogy ittam.) Ekkor viszont elkezdek iszonyúan remegni, émelygek és hányingerem van, de hányni nem tudok, még ha próbálok sem. Általában 1-2 óráig tart ez az állapot, úgy, hogy közben rengeteg vizet megiszok, pisilek és van, hogy B6-ot is beveszek. Holnap is megyek egy bulira, és már előre félek, hogy megint így járok.

A barátaim nem tudnak ebben tanácsot adni, ők azonnal elalszanak ilyenkor, amint bedőlnek az ágyba, max. másnaposak utána, de ennyi. Vagy persze még a buliban hánynak, ha túl sokat ittak. Viszont én nem iszok soha annyit, hogy hányjak, mert szerintem nagyon gáz, ha valaki ennyire nem tudja a saját határait.

Tudom, hogy mindenkinek máshogy reagál a szervezete az alkoholra, de nagyon fura, hogy senkinek sincs hasonló problémája az ismerőseim közül.

Tudnátok valami tanácsot adni? Mire figyeljek még oda, hogy elkerüljem az ilyen rosszullétet? Vagy esetleg mi az ami enyhíti/megszünteti a tüneteket? Köszi előre is a válaszokat!



2019. okt. 22. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A Máj a méregtelenítésen kívül.... felelős a vércukorszint szabályozásban,az unevezet gluco genezis által.

Képes arra hogy nagy fizikai aktivitás esetén plusz cukrot bocsásson a vérbe,és ne essen össze az ember ekkor! Ez 1 korlátolt kisegítő képessége a Májnak.


nos amikor alkoholt iszol,ez a képesség csökken,mert a méreg anyag lebontásával foglalkozik inkább ,és emiatt csökken a gluko genezis funkció,csökken a vércukor szint,remegés izzadás,és nem ritkán farkaséhségbe csap át.


A legfontosabb az lenne hogy amikor iszol alkoholt,enni is kell hozzá,de akár az éjjel lefekvés előtt egy cukros üdítő,vagy pohár tej is átsegít a rosszulléten.


Másnap reggel nagy vizet iszunk,az alkohol vízelvonó hatása miatt.

2019. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírod, ne fogyassz alkholot.
2019. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
eddig én sem nagyon hittem ebben a különféle hatásokban míg rá nem jöttem hogy tényleg emberenként változhat ez. persze vannak behatárolt csoportok, de akkor sem egységes. én pl. ha megittam a magamét és bedőlök az ágyba, felébreszt egy hajnali pisilés, és míg kibolyongok semmi bajom, hanem mikor elkezdem akkor jön rám egy olyan hirtelen szédülős rosszullét hogy percekig csak támaszkodni kell, máskor kifejezetten rémálmokat idéz elő amiktől halálfélelemmel ébredek
2019. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Velem is hasonló van.

Szoktam egészen sokat inni, de soha nem hánytam még tőle (volt, hogy hányingerem volt, de hányni nem tudtam... pedig lehet, jobb lett volna). De nagy általánosságban közben semmi bajom nincs tőle, az esetek nagy százalékában nem vagyok rosszul, nem fáj a fejem, másnap olyan, mintha nem is ittam volna.

De! Velem is pont ugyanez van. Hazaérek bedőlök az ágyba, és elkezd forogni velem minden és rámtör az eszméletlen hányinger (de még ekkor sem tudok hányni). Aztán valahogy elalszom és másnap, mintha nem is ittam volna semmit. :D


Amúgy nekem a jeges víz ivása szokott segíteni... ha nem is múlik el, legalább jobb lesz annyira, hogy el tudják aludni.

2019. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#4-es vagyok:

Még annyi, hogy a #3-as pisilős esete nekem is nagyon ismerős... :D

2019. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinél eltérő ütemben szívódik fel és eltérően reagálhat a szervezete. Az alkohol lebontásakor keletkezik egy csomó átmeneti bomlástermék, ezekre reagálsz érzékenyebben. Ezzel sajnos túl sok mindent nem tudsz tenni, ha a cukros üdítő, alkoholfogyasztás előtti/utáni evés nem segít, akkor sajnos ez így marad :(
2019. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!