Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig lehet eltartani egy...

Meddig lehet eltartani egy tokaji aszut felbontva?

Figyelt kérdés

Kaptam egy üveg 5 puttonyos tokaji aszut, amit felbontottunk szombat este. Hűtőben tárolva meddig fogyasztható?


Abszolút semmit nem értek a borokhoz.



2019. nov. 4. 14:16
 1/8 D. Brasco válasza:
35%
De ehhez az oldalhoz sem sokat,hogy a közlekedés kategóriába sikerült ezt kiírnod!
2019. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Pár napnál tovább nem érdemes bontottan tartogatni.


Ismerősöm vett boltból akciós, közeli lejáratú Tokaji aszut, nyilván bontatlan volt, és hát igen csak romlottas íze volt.

2019. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Mutasd már meg, hogy boron, különös tekintettel a tokaji aszúra, hol szerepel a lejárat dátuma?
2019. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
5 puttonyos nalunk nem szokott nem elfogyni felbontas napjan :D igyatok meg
2019. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valóban elnéztem a kategóriát, igazából be sem állítottam semmit, mert telefonról gyorsan csak kiírtam a kérdést.


Nem tudom mi áll az üvegén, mert nem tartózkodom otthon (ezért sem tudjuk meginni).


Mint mondtam, abszolút nem értek a borokhoz, már évek óta nem is ittam, ezt is csak kaptam.


Köszi a használható válaszokat :)

2019. nov. 4. 17:43
 6/8 anonim válasza:
35%
Azonnal el kell fogyasztani.
2019. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

5p-nek hatalmas a cukor és nem kicsi a sáv, valamint alkohol tartalma sem. Hűtés mellett nem fog elindulni 1-2 héten belül sem a tovább erjedés, vagy a romlás. Persze jó lenne légmentesen zárni, de 5p nem kisgyerek, hogy nem figyelsz rá, és hűtőbe zárod pár napra, akkor belehaljon.

Romlani fog, persze, de erről még nem lesz ihatatlan 2-4 hét múlva sem.


És igen, a bor meg tud romlani. Főleg, ha rosszul van tárolva. Szavatosságot van, aki ráírja. De a legnagyobb kamu, hogy a bor örök életű és bármeddig jó eltartani.

2019. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszod! :)
2019. nov. 10. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!