Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi pálinka "jön ki" 30...

Mennyi pálinka "jön ki" 30 liter borból?

Figyelt kérdés

Sajnos az ősszel meghalt a szomszéd bácsi,most a szomszéd néni felajánlotta,hogy ingyen elhozhatom a kb.60 liter borukat.Finom bor,de én inkább sörös vagyok...

Arra gondoltam,a barátommal kifőzetném a felét pálinkának.Tudja valaki,mennyire számíthatok?

Érdemes foglalkozni vele?


2019. nov. 14. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha 10%-os a bor, és 50 fokos pálinkát főzöl belőle, akkor kb 6 liter lesz belőle.
2019. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Abból nem lehet pálinkát főzni.
2019. nov. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A google pálinkafődzde cím alatt találsz szakembereket.
2019. nov. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha finom bor, akkor inkább ajándékozd el ismerösöknek, barátoknak, sokkal jobb ötlet, mint jó borból rossz pálinkát fözetni!
2019. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Kezelt bort azért nem túlzottan jó pálinkának lefőzni, mert a kén átjut a párlatba is, s mivel kvázi "tömörítesz", így abban feldúsul. Persze állítólag "kiszellőztethető", a pálinka szellőztetésével, de még nem próbáltam ilyesmit csinálni. Ha borpárlatot készítek, az úgy készül, hogy a bor nem kap kezelést. Ha nem kedveled a bort, a borpárlatot sem fogod kedvelni!

Borpárlat 10% felett szokott hozni, sőt akár 20% is lehet a kihozatala.

2019. nov. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem nem igazán finom a borból főzött pàlinka. Ha valami javíthatalan baja lesz a bornak akkor főzöm ki. De természetesen főzhető belőle pálinka. A fent említett mennyiség valószínűleg helytálló. Nyilván a bor erősségétől függ.
2019. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Az lemaradt ha baráttal főzeted valószínű az átlagnál kevesebbet fog adni.
2019. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek!

Utolsó: xD...majd odaülök mellé,szemmel tartom!

2019. nov. 15. 18:48
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Helyes.
2019. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!