Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Két három naponta 1-2 sört,...

Két három naponta 1-2 sört, ha megiszok az mennyire káros?

Figyelt kérdés
Mondjuk legyen 2 búzasör. Ez még pont annyi mennyiség, hogy ha amugy egészségesen táplálkozom, edzem, akkor nem lehet káros annyira? Bőrre nézve, meg nyilván a májamra is? Tényleg amugy egészséges életmódot élek.
2019. nov. 15. 22:11
 1/10 aparalyza ***** válasza:
58%

A káros, az sokféle lehet.

Simán kibirod.

2019. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
a rendszeresség könnyen vezet alkoholizmushoz.nem csak az az alkoholista, aki minden nap talajra teszi magát... lehet, hogy csak napi 1 sört iszol - ami amúgy nem is lenne feltétlenül káros, sőt... viszont a rendszeresség az nem "egészséges"
2019. nov. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Semennyire. Nyugodtan.
2019. nov. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a párom anno így kezdte, semmi káros hatást nem figyeltem meg, még a bőre is mintha szebb lett volna.

Aztán átváltott napi 1-2re, tájogos lett a mája, a máj értékek a normál 0-50 tartomány helyett 328 volt, ennek 4 éve de azóta se csökkent, stagnál. Ez így 35 évesen.


Szóval, szerintem ha amúgy egészséges életmódot folytatsz, ne rontsd el, mert oda jutsz, hogy a májad egy doboz sört se fog tudni feldolgozni, azonnal részeg leszel tőle, minden fűszert, zsírt kerülnöd kell majd, és időszakonként az epéd miatt hányni fogsz, sok gyomorsav, ezazamaz. És a csajod fog utánad takarítani, ezt nem kívánom senkinek.

2019. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez még elfogadható kategória. Az utolsó hozzászólását érdekesnek tartom, napi 1-2 sörtől ilyen szintű májkárosodás fura. Persze lehetséges de ott szerintem akkor vagy gond lehetett a májenzimekkel vagy valami egyéb dologgal is keményen mérgezve volt az a máj, vagy rengeteg zsíros kajával vagy pár rövid is lement a sör mellé, vagy sok cola vagy bármi egyéb. Én igaz hogy most még csak 24 vagyok, de 17 éves korom óta majdnem minden hétvégén berúgok a haverokkal és ezen felül a hét többi napján is összesen egy olyan 4-5 sör lecsúszik. Ezen felül elég sok zsírosat meg fűszereset is eszek mégis májusba voltam laborba és csak a koleszterinszintem volt kicsit magas a májam a normál tartományba volt.
2019. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:
74%

Ez olyan mennyiség, amiről utólag se lehet majd megmondani, hogy káros volt-e. Ha úgy tetszik, nem káros. (A rák kockázatát ennyi is növeli, dehát ez sok mindenre igaz.)


Mentálhigiénés szempontból kevés alkohol is lehet előnytelen, de azt meg neked (vagy a környezetednek) kell észrevenni.

2019. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Én nem innék ilyen rendszeresen az biztos, mint írták vezethet alkoholizmushoz, növeli bizonyos egészségügyi problémák kockázatát is, persze lehet ezek egyike sem merül fel az esetedben, de kitudja, nem létszükséglet, így el lehet hagyni.
2019. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. nov. 16. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy attól lett volna baja a májának, a töményre mondják, hosszabb hosszabb távon káros, sörre nem igazán.


Amúgy meg hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak, szerintem semennyire, én nem két éve vagyok így, van hogy egy este elfogy több is van mikor egy se, de ha átlagot kéne vennem hetente hét doboz megvan, viszont semmi gond nincs ilyen téren. Szimplán jól esik, de épp ha tudom, hogy vezetek még, vagy nem esik jól, akkor sem kaparom a falat, hogy márpedig nekem ez kell.

2019. nov. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 nem fug utána takarítani, mert ha van egy kis esze, ott hagyja.
2019. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!