Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Megittam életem első sörét,...

Megittam életem első sörét, és egyben alkoholos italát. Megszokott, hogy álmos vagyok tőle, és olyan mintha ringatna valaki?

Figyelt kérdés

2019. nov. 19. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Bűnbe estél, te már a pokolra jutsz
2019. nov. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Yep, lehet. Addig is, alszom egyet 🤷‍♂️😄
2019. nov. 20. 00:02
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen megszokott, az alkohol gyorsan hat az erős szénsav miatt.
2019. nov. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is volt olyan kollégám, amelyik ha bármit ivott,20 perc múlva leragadtak a szemei. Van ilyen típus, mindenkire másképp hat. Alkoholista biztos nem leszel, ha így marad!:)
2019. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Meg.
2019. nov. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

nem sok alkohol van benne, de az is tompít


viszont a benne található komló (gyógynövény) hatóanyagai nyugtató, altató hatásúak.


próbálj ki egy alkoholmentes sört, lehet hogy azt is megéreznéd


ja meg egyébként a placebo hatás is bejátszik

van ismerősöm, aki még le se rakta a poharat már szédült...

2019. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
a sörnél a komlónak csak placebo hatása lehet mivel olyan kis mennyiségben van jelen, viszont sokan szeretik hangoztatni ezt a "nyugtató hatást". tök ugyanaz mint mikor alkoholmentes koktélokat adtak tudtuk nélkül a vendégeknek és mégis "berúgtak"
2019. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

"olyan kis mennyiségben van jelen"


a gyógynövényekből nem is kell nagy mennyiség

a teáját szokták használni és abból sem fogyasztják el a "teafüvet" elég lenne csak a hatóanyagot

2019. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Bár az alacsony alkoholtartalom miatt kis mennyiségben a sör nem üt annyira, mint a töményebb italok, viszont sokkal hamarabb érezni lehet, mivel a szénsav és a komló (mint kenderféle) együttesen felerősítik az alkohol hatását! Nem kell berúgni (én sem akarok soha), de ha megiszok egy fél literes és minimum 5%-os sört, már érezni lehet, hogy jó kedvem van, kissé szédelgős-mámoros állapotba kerülök, valószínűleg veled is ez lehet! Bár szervezetfüggő a dolog, de inkább tényleg a minimum 5%, vagy annál erősebb söröknél lehet leginkább ilyet érezni, viszont ha életedben először ittál, akkor már gyengébb fajtától is megérezheted, teljesen normális dolog, mint ahogy az is, hogy utána 1 órán belül akár háromszor-négyszer is pisilned kell, mivel a sörnek vízhajtó hatása is van!
2019. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Vigyázz, én is a szénsavat említettem és 26% értékre le lettem pontozva.
2019. nov. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!