Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki le tudná nekem írni?

Valaki le tudná nekem írni?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná nekem írni hogy hogy vannak az alkoholos italok sorrendben (alkohol tartalma szerint)?

#alkohol #alkohol tartalma szerint
2019. nov. 20. 19:45
 1/5 mkvenner válasza:
68%
2019. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2019. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

Nincs ilyen sorrend, mivel egyik italfajtának sem egységes az alkoholtartalma.


Az első válasz linkjénél pedig egy csomó szám rossz. Nincs 35%-os vodka vagy 30%-os brandy, a tequila 35-nél kezdődik, [igazi] abszint bőven 70 alatt is van, a konyak nem "42-45%", a likőrök felosztása meg "furcsa".

2019. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban sör a leggyengébb normál esetben 3-8% alkohollal de van jóval erősebb is, aztán a bor meg a pezsgő kb. egy szinten olyan 9-15% alkohollal utána a vermutok a likőrborok illetve a gyengébb likőrök olyan 15-25% alkohollal aztán az ízesített szeszesitalok jellemzően 30-35% alkohollal a gyógynövénylikőrök 33-40%-al. A tequila minimum 35% a brandy minimum 36% a vodka, gin, rum, pálinka minimum 37.5% a Cognac és a whisk(e)y minimum 40% az abszint minimum 45% alkoholtartalmú de ezek minimum érték pálinkából is nem csak házilag de boltban is gyakran találkozni 50% vagy afelettivel de vodkából, rumból meg whiskyből is gyakran előfordulnak 40%-nál jóval erősebbek. Phoney jól mondta ezt így nem lehet pontosan megmondani.
2019. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
17:10 nagyon sokat segítettél köszönöm
2019. nov. 21. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!