Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy tudják kikérni az alkohol...

Hogy tudják kikérni az alkoholos italokat?

Figyelt kérdés
Vannak olyan 15-16 esetleg 17 éves ismerőseim akik story-jükban láttam hogy isszák a bárban a söröket, borokat és a rövid italokat. Szerintetek hogy kérik ki az italokat?

2019. nov. 22. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
"Egy korsó sört kérek!"
2019. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem így értetem. Tudomásom szerint csak 18 éven felülieket szolgálnak ki alkoholos itallal.
2019. nov. 22. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
ne legyél ennyire naiv
2019. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
te sem voltál még kocsmában
2019. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Megkér egy 18 éven felülit, és megveszi neki.
2019. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
15:43 igen még nem voltam
2019. nov. 22. 16:43
 7/10 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam 15:49
2019. nov. 22. 16:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kérdeztem, látszik, hogy nem voltál. Én is ugyan úgy jártam kocsmázni amíg nem lettem nagykorú. A legtöbb helyen nem igazán érdekli őket.
2019. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kocsmák többségében kb. annyira tartják be a szabályokat mint amennyi számlát kapsz a szerelőtől/fodrásztól stb. - azaz ha ellenőr gyanús személyt látnak akkor betartják, amúgy meg tesznek rá simán kiszolgálják a 18 éven aluliakat is.
2019. nov. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pultosok is sokszor 20-onevesek es emelkeznek a piaval valo ismerkedesuk kezdeteire...igy ok elvben se ellenzik a kiskoruak kiszolgalasat, masreszt a sok smmink es az hogy a 16 eves ugyanugy oltozkodik, mint egy 40 eves neha lehetetlenne is teszi a pontos eletkor meghatarozast. Igy ha valaki szamon is keri uygis azt mondjak de hat 18-nak latta vagy idosebbnek.

A bevetel fontosabb ezeknek a helyeknek, mint a szabalyok betartasa.


Erdekessegkeppen en egy ellenorzes utan par nappal tertem be egy kisvaros kocsmajaba 37 evesen. Kertem egy tomenyet. Erre elkertek a szemelyi igazolvanyomat, hogy latni akarjak, mert 18 even aluliakat nem szolgalhatnak ki. Teljesen felhaborodtam, hogy most miert szorakoznak velem, hogy mar inni se lehet egy kocsmaban? Erre mentegetozve mondtak, hogy par napja bejott ket csaj es a fiatalabbik ugyanezt a tomenyet kerte es ok kiszolgaltak erre a masik elovette az igazolvanyat stb. es kiderult ellenorzes es aki kerte a piat az nincs 18 igy oket jol megbirsagoltak. Ok lehiggadtam mondtam rendben boknak is vehettem volna csak nincs epp jokedvem.


A nevelt lanyom tudta, hogy melyik uzletben szolgalnak ki 18 ev alattaikat is szeszes itallal e mindig ott vettek piat. Maskor meg a nehany evvel idosebb baratnoivel ment es azok vasaroltak vagy azok kertek ki a sort, bort a barban es utana ugyse nezi senki ki issza meg. Ez kb olyan, mintha elmennel apukaddal o kerne ket korso sort neked egy pohar kolat majd te innad meg az egyik korso sort. Nem allna folptte senki hogy ez tilos.

2019. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!