Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Legjobb Bourbon Whisky az...

Legjobb Bourbon Whisky az olcsóbb árkategóriában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig Grant-s illetve fehér Jim Bean-t ittam, az utóbbi jobban bejött az édeskésebb és vaníliásabb íze miatt.

Ehhez hasonló ízkarakterű whisky-t keresek, ami kapható nagyobb üzletekben illetve megfizethető áron van.

Lehetőleg 5 ezer FT/7 dl ár alatt.


Előre is köszönöm!



2019. nov. 29. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
szerintem olcsó bourbonben messze a jim beam a legjobb, maradj annál.
2019. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

5000ft alatt? engedd el...

rá kell szánni a minőségre a pénzt, vagy hagyni a francba!

2019. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
82%

5000 alatt ma lényegében csak 2 féle bourbon van a magyar piacon.


Az egyik féle mind ugyanolyan, mint az alap Jim Beam, max. egymás mellett lehet megkülönböztetni őket. Régebben ilyen volt a Clarke's, Western Gold, Old Blacksmith, stb., azóta változhattak, nem tudom. Tehát ha "Kentucky straight bourbon whiskey" van egy olcsó bourbon címkéjén, az jobbára azt jelenti, hogy ugyanolyan, mint a JB.


A másik csoport egy ritka rossz, kispórolt ipari minimálbourbon, ami ízben sem bourbon-szerű, csak a törvényi előírásoknak akar megfelelni. (Pl. a Joe Garrett.)


Ja, "harmadiknak" ott a Heaven Hill bourbon, talán még mindig lehet 5e alatt találni, szerintem ez az egyetlen, ami legalább egy nagyon kicsit értelmesnek nevezhető ennyiért.


Ha rászánsz még egy kicsit, akkor ár/értékben nagyon jó a Buffalo Trace vagy a Bulleit Bourbon, bár ezeket áruházakban nem láttam.

2019. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qkker1 ***** válasza:
82%

Four Roses, egyszer megkóstoltam , azóta csak azt iszom, többféle minőségű és árú van. /kicsit drágább, de megéri/


[link]

2019. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%
A literes Four Roses nagyon jó vétel, és 7 dl-re átszámolva alig van 5e fölött. Viszont ez nem az a nyámnyila édeskés "hipermarket-bourbon", amit (2015 óta) a Jim Beam is kévisel, hanem harapós, fűszeres.
2019. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Heaven Hill mellett döntöttem végül, online 4 ezer Ft körül.

Köszönöm még egyszer a segítséget, a következő pedig valószínűleg Four Roses.

2019. nov. 29. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Four Roses meg a Heaven Hill tényleg jó. Én még annyit mondanék hogy a tescoban még ma meg holnap az 1.5 literes Jack Daniels old no 7-et meg tudod venni 10111Ft-ért. 11111ft de van az újságba most ilyen kupon hogy 10 ezer felett 1000Ft visszajár, így meg abból is 5000 alatt (~4700Ft) jön ki a 7 deci. Hozzátenném hogy én alapból egy túlhypeolt túlárazott whiskynek tartom a Jack-et de ennyiért szerintem megéri, összességében kicsit jobb mint a fehér Jim csak általában sokkal drágább.
2019. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!