Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi abszintot lehet inni?

Polly10 kérdése:

Mennyi abszintot lehet inni?

Figyelt kérdés
85 es 70%osak, soha nem ittam meg, es nem na szeretnem meglatogatni a detoxot. 18 eves lany vagyok, viszonylag jol birom az alkoholt, mennyit ihatok belole?

2019. dec. 31. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Amennyi jól esik.
2019. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én zöld meg piros abszintból ittam.

Zöldet higítva ittam, de úgy emlészem úgy ittam, mintha vodka narancs lett volna.


Pirosat tisztán ittam, az 80%s volt, abból 2 felest küldtem le, de ittam mást is mellette.


Kezeld úgy, mintha feles vodkát innál, csak duplán számold.

2019. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Phoney ***** válasza:
100%

Attól, hogy 70 meg 85%-osan palackoznak egy szeszt, még ne ess abba a tévedésbe, hogy az egy kész ital lenne, amit úgy kell meginni.

(Most nem megyekj bele, hogy az [igazi] abszintot miért kell extra töményen palackozni, de azt kb. 11-15%-ra hígítva isszák meg.)

2019. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus magyar hülyeség, hogy töményen szlopáljátok az abszintot. Phoneyra halgass, ő a szeszesitalok élő enciklopédiája!
2019. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha töményen kezded el vedelni, csúnya vége lesz. Csak higítva,mint előttem is irták. Én is nagyon jól bírtam a piát, férfiakaz ittam asztal alá,de az abszint csúnyán elbánt velem párszor,míg nem ismertem és vagánykodtam. Egy átlag este alatt max.4-et ittam 80asból úgy,hogy 4 cl abszint felöntve 3 dl-re,kólával. Úgy szép lassan szívószállal elszopogattam mint egy koktélt. Be lehet állni így is rendesen. Szóval óvatosan vele,ha emlékezni is akarsz a bulira.
2019. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Hát én is ittam fény koromban, pont 18 évesen pl Prágában az osztalykiránduláson ötöt....még vállalható voltam utána de én elég jól bírom a piát. Kezdőknek max kettőt mondanék. Annyitól már jól érzed magad és nem az volna a cél?
2019. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem magába kell inni, illetve elég jó "koktélokat" lehet keverni belőle, de attól félek, hogy a házigazda nem. Úgy gondoltam, hány shotot bír az átlagember belőle, persze úgy, hogy valami kísérőt is iszik hozzá.
2019. dec. 31. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én shotként ittam és úgy bírtam ötöt. De en az átlagosnál jobban bírom szerintem. Shotként max 3-4...
2019. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig igyekszem vízzel kísérni. Az hidratál és másnap sem leszel oda.

A szénsav csak tovább tolja az agyadba. Az nem jó kísérő. A gyümölcslé a savad tolja fel....

2019. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Phoney ***** válasza:
100%

Ha a házigazda dönti el, hogy mit hogyan kell innod, akkor oda inkább ne menjél... aki elég nagy hozzá, hogy igyon, az elég nagy ahhoz is, hogy eldöntse, hogyan.


De ha mindenáron töményen fogod inni, akkor max. 2 centenként, és minden két adag közé tolj 3 deci alkoholmentes bármit. Enélkül ilyen tömény szesznél nem tudod követni, hogy mennyi van a gyomrodban, aminek az a vége, hogy egyszer csak hirtelen megfejeled a padlót, pedig „5 perce még semmi bajod nen volt”.

A szénsav egyébként nem az „agyadba” tolja, hanem a beledbe, amitől sokkal gyorsabban szívódik fel. Ez ugye veszélyes lehet, ha túl gyorsan iszol, de ugyanezért nagy előnye, hogy szinte késés nélkül érzed, hogy hol tartasz, szabad-e még innod.

2019. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!