Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valami finom bort szeretnék...

Valami finom bort szeretnék vanni egy ismerősömnek ajándékba, de én nem értek hozzá. Milyen bort vegyek? Ötleteket várok, árral, üzlettel megjelölve, ahol beszerezhető Bp. -en

Figyelt kérdés

#finom-bor-ajándékba
2020. jan. 7. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A Budapest üzleteket nem ismerem, és azt se tudjuk, milyen árkategóriában gondolkozol. Illetve fehér, vörös, száraz, édes?

Mindenesetre ha fehér, a tokaji borokkal nem nagyon lehet mellélőni.

2020. jan. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tess: vegyél furmintot. Bármelyik hiperben kapsz legalább egy jót. Azért azt, mert én azt szeretem. Hogy te meg az ismerősöd mit csak a jóég tudja.
2020. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Tokaji sárgamuskotály.

És szerintem ne az olcsóbbikat vedd le.

2020. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy Bortársaság üzletbe (neten megtalálod, hol vannak - több helyen is!), és kérj ott tanácsot. Megmondod, hogy milyen árkategóriában, milyen neműnek akarod, és segítenek.

2-3e közott már vannak jó borok.


Nekem most ez a pannonhalmi fehér a kedvencem:

[link]

2020. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem iszom alkoholt, vagy csak ritkán, - ezért nem tudom mi a jó... Az illető ízlését nem ismerem, szívességet tett és nem fogadott el semmit érte, ezért gondoltam veszek neki egy finom bort. Én 2-3 ezer Ft körülire gondoltam. Köszönöm a tanácsokat, majd keresek valami Bor-szaküzletet.
2020. jan. 7. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: ha nem tudod, milyen bort szeret, akkor inkább ne!

Én például csak az édes fehéreket. De azt nagyon.

Ha valakitől kapnék egy üveg száraz bort, még ha fehér, akkor is max vendégeknek bontanám ki.

A sógorom meg csak száraz fehéret iszik. Szóval így még a legjobb minőségű borral is alaposan mellé lehet lőni...

2020. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Legfeljebb majd a vendégeknek tartogatja... Vagy: Vegyek inkább minőségi PÁLINKÁT?
2020. jan. 8. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!