Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyarországon lehet valahol...

Magyarországon lehet valahol olyan italt venni, aminek legalább 94%-os alkoholtartalma van? És, ha igen akkor hol?

Figyelt kérdés
Régebben volt a spirytus, de úgy tudom, hogy ma már nem kapható.

2020. jan. 7. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet.
2020. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
De lehet- gyógyszertári alkohol. Etanol- azt hiszem 96%-os.
2020. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
A gyógyszertári alkohol már elég régen max. 70%-os kapható.
2020. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
A gyógyszertári alkohol - ha kapható, ha nem - nem ital.
2020. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
A 94%-os alkohol csak szètègeti a nyelőcsöved, szòval ennyi erővel ne fàradja keresèssel, igyàl simàn mondjuk sòsavat, azt sok helyen kapni. A hatàs kb ugyanaz lesz.
2020. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Ilyen erőset inni hígítás nélkül úgysem lehet.Ezért gondolom likőrt akarsz csinálni.Arra meg jó a vodka is.
2020. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Csak meg ne idd, mert minimum megvakulsz.
2020. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem lehet, bezzeg romániába bemész egy bolba azt ott van a 96%-os tisztaszesz a piák kózt különböző kiszerelésekbe és nem is drága. A 2 literes átszámolva olyan 9-10 ezer Ft szokott lenni. Egyébként ha szerzel is a magában való fogyasztását nem ajánlom. Nem azért mert megvakulsz, azt etil alkoholtól nem fogsz de egyáltalán nem kellemes. Ez elsősorban annak jó aki házilag készít valami likőrt mondjuk, mert ugye teljesen semleges ízű csak még 2 és félszer erősebb mint a vodka.
2020. jan. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Természetesen, nem magába akarnám fogyasztani. Keverni szerettem volna, tisztában vagyok vele, hogy máshogy fogyaszthatatlan.
2020. jan. 8. 10:41
 10/17 Phoney ***** válasza:

A legerősebb, amiről tudok itthon, az 90%-ra hígított finomszesz („étkezési finomszesz” néven), de arról is csak a Metroban tudok. Amúgy nem volna akadálya a 96%-os palackozásnak, de nem forgalmaznak itthon ilyet.


Mibe akarod keverni, hogy feltétlenül kell a 94%?


tegnap 15:19

Jogilag nem ital, de a gyógyszerkönyvi minőségnek csak az étkezési finomszesz felel meg. Már csak azért is, mert tinktúrák készítésére is használják, amik egy részét pedig ugye megisszuk...

2020. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!