Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A hetvegi berugas alkoholizmus...

A hetvegi berugas alkoholizmusnak szamit?

Figyelt kérdés

A baratommal mar 2 eve vagyunk egyutt, hetkoznap nem iszik, viszont minden penteken kotelezoen osszehivja a baratait, mindegy ki er ra, valakit mindig talal, es elmegy veluk berugni, ami nala ugy nez ki, hogy maximum 1 ora alatt magaba ont 1 liter vodkat, tehat mindig ugyan arra a zombi szintre issza magat, amitol rendszeresen elofordul hogy elalszik a kocsmaban, vagy az autoban alszik mig a haverjai bemennek valami szorakozohelyre, azt se tudja ki vitte ot haza, es csak foszlanyokban emlekszik dolgokra. Tobbszor volt mar hogy a haverja azert haragudott meg ra, mert mindig elcsalta bulizni, de soha nem mentek vegul sehova szorakozni, csak a leheto leggyorsabban berugott a baratom es onnantol nem erdekelte ot a tobbiek. Elofordult mar tobbszor hogy a kocsmaba erte kellett mennem mert elaludt es onnan felhivtak, elofordult tobbszor hogy kiugrott a valla es ezert hivtak hogy vigyem haza, olyan is tobbszor elofordult hogy nem volt “soforje” es ittasan vezetett egeszen addig mig arokba nem borult az autojaval. Es nem tulzok, ha azt mondom hogy ezt MINDEN HETVEGEN csinalja, tobbszor ott hagytam emiatt a 2 ev alatt rengeteget veszekszunk sot a veszekedeseink 99% a ebbol fakad, ezen kivul tok jol meglennenk. Mindegy hogy hetvegere milyen program volt megbeszelve, az utolso pillanatban is kepes felhivni olyan szovegekkel hogy “atnezek a haveromhoz, vagy benezunk a kocsmaba stb.” Es akkor mar tudom mi kovetkezik. Ha elmegy 20:00kor inni akkor 21:00kor mar K.O. az allapota. Masnap faj a hasa, a feje, hasmenese van, en veszekszem vele vagy epp probalom vele megbeszelni, megigeri hogy jovoheten nem megy de a 2 ev alatt a rekordja mindig max 1 hetvege volt amit kihagyott a veszekedesunk utan.

O ezt az egeszet ugy eli meg, (legalabbis nekem ezt mondja) hogy ez normalis, a tobbi ferfi is ezt csinalja, es en ot magamhoz akarom lancolni, mi bajom van azzal hogy elmegy egy heten egyszer par orara a haverjaival. De ez nem errol szol, mert igazabol nem csinal a haverjaival semmi ertelmes programot, nem hinnem hogy ferfiak csak ugy tudnak egymassal talalkozni hogy rongyra isszak magukat, mondtam neki hogy semmi gondom nem lenne azzal ha elmennenek focizni, moziba, kajalni barmi, de o egy otthonulo tipus, nem szeret kimozdulni otthonrol, csak ha muszaj, akkor is csak a kornyeken belul mozog, ha nem dolgozik akkor otthon szeret ulni, tvzni semmit sem csinalni, tehat ez csak kifogas. Arrol hallani sem akar hogy problemai vannak, es hogy ez nem normalis amit csinal.

Tanacstalan vagyok, nem tudom hogy tudnek vele szot erteni, 2 eve nem valtozott ezen a teren semmi. Tobbszor elgondolkodtam mar rajta hogy lehet igaza van es hagynom kene hogy menjen es rugjon be egy heten egyszer nem halok bele, es hogy tenyleg en vagyok a “diktator” de 3 honapig hagytam hogy csinalja es nem szoltam semmit, viszont most is az volt, hogy megbeszeltuk hogy este egyutt leszunk es sorozatozunk ez az amaz, amire o bologatott, aztan este 9kor jott az sms hogy beneznek a kocsmaba, es seggreszegen jott haza, egyszeruen rossz ot igy latni....


Szerintetek normalis ez amit csinal es en tulzom el, vagy valoban segitsegre lenne szuksege?

Hozza tennem en nem iszok, max unnepleskor, de akkor se annyit es olyan gyorsan mint o, tehat en ezt nem birom megerteni.


Es azt is hozza tennem, hogy attol fuggetlenul hogy en nem szoktam inni, mondjuk egy etteremben szivesen megiszok 1 db koktelt, es ennyi, o viszont egy sort se kepes meginni mert undorodik tole, es soha se csinalta azt, hogy megivott volna 1-2 valamit es kesz, o maga is bevallotta hogy ha o iszik akkor berugik, vagy inkabb nem is iszik, es azt is megmondta, hogy o egy szulinapra vagy bulira se megy el inkabb, ha nem rughat be.


Koszonom ha segitetek



2020. febr. 24. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen.
2020. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmilyen szempontból nem egészséges és a kapcsolatotokat is megmérgezi. Lehetne tippeket adni, hogy hova forduljon segítségért, de a leírtak alapján valószínűleg azt se látná be, hogy ez az egész egyáltalán probléma, segíteni meg csak azon lehet, aki hagyja. Egy utolsó őszinte beszélgetést még megér a dolog, ahol határozottan elmondod, hogy te ezt nem tudod tovább tolerálni és szeretnéd, ha szakszerű segítséget kérne (az ígérgetés itt már nem elég), különben el fog veszíteni, de semmiképp ne húzd túl sokáig a dolgot, szerintem már így is túl türelmes voltál.
2020. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez így az. Lépj le minél előbb, de azért adj egy utolsó esélyt.
2020. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem a köznyelvben használt alkoholizmus tipikus példája. Valami lelki baja van célszerű lenne vele szakemberhez fordulni. Ha nem hajlandó rá akkor véglegesen szakíts vele. Gondolj bele ha akartok gyereket milyen jó lesz mikor apa hazaér MINDEN hétvégén csatak részegen. Milyen sebeket fog ez hagyni a gyerekben. Ha nem is akarsz gyereket akkor abba gondolj bele, hogy tényleg egy ilyen emberrel akarod leélni az életedet. Mi lesz ha egyszer majd heti 2x fog így berúgni mert talál rá ivócimborákat. Aztán lehet, hogy heti 7x fogja így tacsra tenni magát.
2020. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Es mit mondjak neki? Allitsam valasztas ele hogy vagy en vagy az ivas? Tobbszor volt ilyen, abban maradtunk hogy ha valami szulinap van vagy ujev akkor oke ha iszik de azon kivul ha semmi unnepelni valo nincs akkor nem. Nem tartja be. Gondolom hatarozottan valasztas ele kene allitanom es kitartanom a szavam mellett.
2020. febr. 24. 15:06
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen, határozottabbnak kell lenned, viszont nem fogja tudni csak úgy eldönteni, hogy akkor mostantól nem/ritkábban iszik. Pontosabban már többször is eldöntötte, de képtelen betartani, mivel ez egy kialakult függőség, alighanem komoly lelki okai vannak. Feltétlelnül fontos lenne meggyőzni, hogy forduljon szakemberhez. Ha csak ultimátumot adsz neki, hogy te vagy az ital, akkor nagy valószínűséggel ugyanaz történik, mint eddig: fogadkozik, majd megint iszik. Ha adsz neki egy utolsó esélyt, szerintem legyen az a feltétele, hogy kerestek egy helyet vagy szakembert, ahol tudnak rajta segíteni, és komolyan is veszi. Ha nem látja be, hogy erre szükség van, akkor nem tudsz mit tenni.
2020. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szakember alatt pszichologusra gondolsz, vagy alkohol elvonos akarmire? Kizartnak tartom egyebkent, nem az a tipusu ember aki szakemberhez fordulna, ha egeszsegugyi gondja van sem hajlando orvoshoz menni... :( viszont ismerve az eletet en is a lelki gondoknak tudtam be a viselkedeset. Sajnos az ilyenekrol se nagyon lehet vele beszeni, tamadasnak, kioktatasnak es lenezesnek nevezi ha segiteni probalok es probalok errol beszeni
2020. febr. 24. 16:13
 8/18 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján pszichológusra van elsősorban szüksége, de a függőség összetett dolog, addiktológussal is lehet konzultálni, első körben ő is a függőség lelki okait, pszichés hátterét tárja fel. De eddig is el kell jutni ugye... hogy arról hogyan lehetne meggyőzni, hogy ez az állapot eleve nem normális, sajnos nem tudom.
2020. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog.Az életével játszik.Liter vodka egy óra alatt az nagyon sok.Ez egy átlag embernek halálos,de minimum életveszélyes adag lenne.Mivel ez rendszeres megeshet,hogy egy ilyen öngyilkossági kísérletből nem tér magához.
2020. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni leredukálni a mennyiséget a hétvégéken,elsönek lehetne 1 liter helyett 7 deci,majd 5 deci,végül meg ha leviszi 2-3 decire(ahol még szintén jól érzi magát és az se baj ha ez minden héten így van)1 liter az rengeteg,nekem is volt tini koromban olyan periódus hogy hetente 3x is berúgtam,olyan is hogy 2-3 óra alatt lement 7 deci de az K.O ha ő megiszik 1 lityót egy óra alatt az meg egyenesen embertelen,csoda hogy nem halt még meg...
2020. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!