Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol kalóriatartalma...

Alkohol kalóriatartalma hogyan van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vannak alkoholok pl. whisky, gin, vodka stb amikben 0 zsír/szénhidrát/fehérje van, azonban van ennuk kalória. Ezek pontosan milyen formában hízlalnak? Hogy van kalóriatartalma ha a tápanyag 0?



2020. márc. 3. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak a makróknak van kalóriatartalma, hanem magának az alkoholnak, méghozzá nem is kevés, 7 kcal / gramm.
2020. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%
Az alkohol kalóriatartalma közvetlenül nem hizlal (mivel az alkohol nem tud zsírrá alakulni), de belép a citrátkörbe, energiát termel, és a mellette feldolgozott ételkalória akár 100%-ban fölösleggé válhat.
2020. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre amit Phoney mondott ilyen tudományos magyarázatot nem tudtam, de volt időszak mikor számolgattam a kalóriákat és úgy vettem észre én is hogy pusztán az alkohol nem hízlal hiába van benne grammonként 7kcal. Azért hízlal mert jó étvágyat csinál és többet eszel rá. Meg persze a likőrök, édes borok édes pezsgők hízlalnak önmagukban is a hozzádatt cukor miatt. Illetve a sör az árpa miatt ami ugye szintén szénhidrát, de inkább csak azt érdemes kalóriaként számolni ami a szénhidrát nem magát az alkoholt.
2020. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!