Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti mivel szeretitek fogyasztan...

Ti mivel szeretitek fogyasztani a vodkát?

Figyelt kérdés
Illetve Smirnoff vagy Finlandia?

2020. márc. 7. 07:46
 1/8 anonim válasza:
100%

Nálam a sorrend:


Nemiroff - Finlandia - Smirnoff - Royal - Kalinka


Amúgy narancsos vodkát szoktam csinálni főleg fél L-esből. Mert fogok egy 7 decis befőttes üveget, és veszek egy kisebb narancsot - a narancs 2 decinyi helyet foglal el, szóval beleteszem az üvegbe, és felöntöm a fél L vodkával. Az a jó ha egyáltalán nem marad benne levegő.

Aztán ilyen befőttes üvegekben tárolom, kb 2 hét mire lesüllyed a narancs az üveg aljára - de több mint 1 hónapot érdemes várni.

Jópár hét alatt már ilyen nagyon sárgás színe lesz a vodkának is. Az a jó h a narancsot amikor kiveszi az ember - és szétszedi gerezdekre, akk kb egy kisebb gerezdet egyszerre le lehet nyelni rágcsálás nélkül is. Ebből megeszik az ember 3-4 narancsot, és csak úgy jön ilyen forróság a hasból, és full kiüt a pia. A vodkának is így lesz legjobb íze. Persze meg kell hámozni a narancsot..


A másik hogy mi fény-nek isszuk. Tehát szódásüvegbe öntjük, és beletekerünk 2-3 partont, utána márlnába nyomjuk - majd azonnal megisszuk (mielőtt kimenne belőle a szénsav). Viszont ez eléggé "hard level" ennél csak a házilag készítet absinth tudott eddig kiütni :D

2020. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ja amúgy ha több hónapot ázik benne a narancs, akkor azzal is vigyázni kell, mert nagyon be tud ütni :)
2020. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sörrel. Persze utána. A két márka között nem sok különbséget látok.
2020. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Timivel szeretem. Elvodkázgatunk, aztán belecsapunk a lecsóba.
2020. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a nagyon alap, az a Fanta kombó. (Nálam az arány: 1 dl vodka, 2 dl Fanta.)


Esetleg ott van még a vodka-szörp-szóda kombó. Ilyen szempontból nálam No.1 a "Pölöskei citrom-menta házi limonádé" jéggel - a szörpben lévő menta aroma kissé mojitós jelleget kölcsönöz az italnak. (Az arányok nálam: 2 cl szörphöz jön 1 dl vodka és 3 dl szódavíz + valamennyi jég. Igazán kitűnő koktél, főleg a nagy nyári melegben. 😉)


Én általában a gyengébb minőségű vodkákat szoktam így keverni, hogy ezáltal ihatóbbak legyenek (Kalinka, Royal, Stalinskaya stb.)


Viszont a prémium minőségű vodkákat általában tisztán fogyasztom (Absolut, Bols, Finlandia), mellé pedig valami kísérőt, ami nálam általában a grapefruitos radler (Borsodi vagy Hofbrau).

2020. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28 éve absztinens vagyok, de azelőtt üveggel szerettem fogyasztani. :-))
2020. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bloody Mary-t szoktam csinálni, nagy kedvencem. Egy feles vodka, 2 dl paradicsomlé, kis citromlé, kis piros arany, só és sok bors.

Vodkanarancs, én rostos narancslével szeretem, Fantával annyira nem.

Eperlével is nagyon finom (a Cappyssel).

Vodka-sprite is jó.

Alma meg baracklével is kevertem már, nem volt rossz, de a többivel jobb.


És a Finlandiát szeretem jobban.

2020. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak úgy simán, magába. Utána lehet enni egy kis zákuszkát.
2021. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!