Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 1-2 pohár bor vacsora...

Napi 1-2 pohár bor vacsora mellé még egészséges vagy ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 18:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha ez napi szinten megesik.
2020. márc. 19. 18:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kibírod nélküle, nem muszájból, nem kényszerből iszod, akkor OK.

Ha gond, ha nem ihatod meg, akkor már gáz van.

2020. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nagyapám napi egy pohár bort ivott az ebédhez, 96 évet élt és soha nem láttam részegnek (na jó, egyetlen egyszer Karácsonykor, az elég muris volt.:) ).
2020. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs gond, ha nem iszok, de azért szokott hiányozni.
2020. márc. 19. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fél literes a pohár akkor nincs baj :D
2020. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alkoholizmus, de egészséges. Nincs okod aggodalomra.
2020. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudományosan alkoholizmus, a gyakorlatban nem az.
2020. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos definíció szerint két jelből azonosítható az alkoholizmus;


1 ha iszik egy kortyot az alany, elveszti az önuralmát, nem tudja mennyit, mikor, hogyan fog inni (tipikus árokparti részeg alkoholisták)


2 ha az alany nem issza meg a szokásos alkoholmennyiséget, bármilyen kevés is az, rosszul érzi magát, nagyon hiányzik neki.


Mind a kettő alkoholizmus a szakember számára. Az átlagos európai lakosság azonban a második kategória felett szemet szokott hunyni, a köznyelvben ezt nem illetik alkoholizmus szóval.

2020. márc. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval értek egyet. Én is szoktam inni általában valamit este: vagy egy sört, vagy egy kupica töményet, vagy egy pohár bort a vacsora mellé, mikor hogy adódik. De ha erre nincs lehetőség, mert nincs éppen otthon semmi, vagy esetleg még vezetnem kell később, akkor nincsenek elvonási tüneteim miatta.
2020. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elvonási tüneteim nekem sincsenek. De pl ma arra gondoltam, hogy ma nincs bor, de nagyon örültem annak, hogy holnap már tudok venni. Lehet egy kissé ez már az alkoholizmus, de ha nem kellene otthon maradni, akkor egyáltalán nem innék, mert akkor vezetnék. De így bármikor alkoholhoz nyùlhatok mert tudom, hogy úgyis otthon leszek egész nap
2020. márc. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!