Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Étteremben vagy valamilyen...

Étteremben vagy valamilyen bárban kérhetnek nekem szeszes italt?

Figyelt kérdés

Még nem töltöttem be a 18at, szóval hivatalosan nem szolgálhatnak fel nekem alkoholos italt. Viszont ha apámmal/egy 18+os barátommal vagyok egy étteremben vagy bárban, és ő kéri és fizeti is az én söröm, azért szólhat a pincér/felszolgáló, esetleg a törvény tiltja?


Mielőtt valaki azzal jön, hogy miért innék én sört, az kérem kíméljen! Szerintem kb 10 emberből van 1, aki felnőtt koráig minden formában, teljesen tartózkodik az alkoholtól.



2020. márc. 29. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2020. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog érte szólni, de amúgy büntetendő. Én is tarthatnék kiselőadást, de mint mondtad nem lenne jogos. Én is 14 éves korom óta iszok. Ennek lett egy olyan hatása, hogy akkora alkoholista lettem, hogy 19 éves korom óta 2-3 havonta vagyok hajlandó inni egy kortyot koccintás végett.

Ha én is kaptam egy sört vagy apám söréből kortyoltam nem szólt senki egy szót se. Ebből mindenki kimarad. Pincérek, pultosok nem fognak szólni, nekik az a lényeg, hogy nem neked adják ki. Utána már hogy akinek kiadják mit csinál vele nem érdekli őket, mert a jogi felelősség onnantól azé aki kivette. Ezért is nem jó ismeretlennek piát venni*.



(* Az egyik dohányboltos ismerősöm szólt még pár éve, hogy majd figyeljek, hogy ha valaki leszólít ne vegyek ki neki semmit, mert ma itt a boltja előtt 5 embert húztak be így a csőbe az ellenőrök.

Cigizni se szoktam, csak abba a dohányboltban olcsó volt az üdítő, ivólé, meg az energia ital)

2020. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy írta az előző!

Apád kikérheti, onnantól az ő felelőssége, ha jön az ellenőrzés, utána meg a vaskos büntetés.

2020. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

#3

Csak ritka mikor ezt valaki ellenőrzi is. Mindenkinek van jobb dolga is ennél. Egy egy falunapon is simán végig lehetne büntetni mindenkit.

De ugye a bajt soha nem lehet tudni.

Bár én se fogok ettől félni szerintem ha lesz egy gyerekem és azt fogja mondani, hogy ő szeretne inni egy sört az ebédje mellé.

2020. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szolgálhatnak ki, de apukádat kiszolgálhatják, onnantól kezdve pedig csak az ő felelőssége.

Viszont ha mondjuk a hely tulajdonosa, vagy a főnök meglátja, hogy édesapád vagy bárki nagykorú neked hordja a söröket, akkor egyrészt tőle is megtagadhatják a további kiszolgálást, másrészt ki is vághatnak titeket.

2020. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megtagadhatják a további kiszolgálást, ha megtudják, hogy egy kiskorúnak vesz piát az ember. Na meg ha pont belefuttok egy ellenőrzésbe, akkor az édesapádé/haverodé a felelősség és a büntetés is.

És igen, ennek elég kicsi az esélye, de mindenki azt hiszi hogy ez azt jelenti, hogy úgysem fog pont vele megtörténni... egész addig amíg egyszer tényleg megtörténik.

2020. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!