Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Skót whiskey-ből lehet finom...

Skót whiskey-ből lehet finom krémlikőröket készíteni, vagy abból inkább nem érdemes?

Figyelt kérdés
Van itthon egy skót whiskey, és gondoltam, hogy csinálok belőle valamilyen likőrt, mert se magában, se kólával nem szeretem a whiskey-t. A Baileys-t viszont szeretem, meg mindenféle édes likőrt.

2020. márc. 30. 20:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Most olvasom, ha ír vagy amerikai, akkor írjuk e-vel. A skót whiskey-t javítom skót whisky-re.
2020. márc. 30. 20:48
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


A skót whisky markánsabb mint az ir, az amerikai, vagy a kanadai.

Az írásmód alapján a recept nem skót whiskyből készült. A vanilia és a kávé lehet, hogy eltompitja a whisky ízt, mindenesetre a whisky belekeverése után én már nem melegíteném, mert elmegy az alkohol tartalma.

2020. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

tegnap 22:52

Nem minden skót whisky markáns. Manapság a legolcsóbb, sajátmárkás/noname skót whiskyknek egészen cérnavékony íze van, és hát a tejszínlikőrt egyébként is a legolcsóbbakból érdemes megcsinálni. De ma már pl. egy Ballantine's Finest is minden, csak nem markáns.


Egyébként a Baileys és a legtöbb más Irish cream sem tisztán whiskyből készül, hanem finomszesszel (vodkával) keverik.

2020. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegyél bele mézet vagy szörpöt, ha máshogy nem ízlik.

De a méz+kávé+tejszínt is megpróbálhatod (Baileys).

Van aki citromos teával vagy gyömbéres üdítővel issza.

2020. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!