Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyarországon milyen sörfajtá...

Magyarországon milyen sörfajtákat lehet venni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyet. Világos, sötét, édes, keserű, savanyú, gyümölcsös. Lager, ipa, stout, sour, stb. Szó szerint bármilyet.
2020. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Szerinted?

2020. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

He????

Hát én szoktam venni vöröset, barnát, néha szűretlent, de láttam már a boltokban olyat is, hogy aszondja, búzasör, lager bak, ale, ipa, pale ale, dipa, porter stb. Ezeket mind magyar boltban láttam.

2020. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fajtából bármilyet (világos [ipa, apa, lager, pilzeni - szűrt és szűretlen], barna, félbarna, fekete, vörös, búza, kukorica) és márkából is hatalmas a választék! Miller (amerikai), Asahi (japán), azon kívül úgy tudom, hogy csak európaiakat, de lehet hogy van még kivétel, nem tudom.

Vagy ha kimondottan magyar sörmárkákra gondolsz, akkor amiket ismerek:

Dreher, Arany Ászok, Kőbányai, Borsodi, Soproni, Pécsi Sör, Pécsi Szalon, Pécsi APA, Arany Korsó, Arany Hordó, Szent István, Szent András, Háromkirályok ünnepi sör, és a HEDON kézműves sörök.

Ne aggódj, bőven van miből válogatni!

2020. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyik a legjobb ízre? (Melyik fajta?)
2020. ápr. 18. 22:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga, de szerintem a világos és a búza, nehéz köztük dönteni, teljesen már karakterűek, a világos eredetibb, a búzának pedig alapból van valami intenzíven édeskésebb jellegzetessége!
2020. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na így már más a kérdés.

A hagyományos, bolti (nem túl drága, mindennapokra való) sörök közül én ezeket szeretem: Staropramen (világos), a Miller genuine draftot (amit amúgy a Dreher gyárt itthon), meg a Soproni óvatos duhaj meggyesét szeretem. Búzasörből az Apostelt szoktam ritkán venni.

A Leffe (mind a blond, mind a dark) bármikor jöhet, de abszolút kedvenceim a cseh sörök közül a Bernard vörös és a dark, valamint a Klostermann!

2020. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja fajta, ezek inkább lager, pale lager kategóriák (a Bernard és a Klostermann), az ipákat nem annyira szeretem.
2020. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!