Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meggybort lehet készíteni víz...

Meggybort lehet készíteni víz nélkül?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék meggybort készíteni. Tudom, hogy még arrébb van ,de már jó előre gondolkodom rajta. Csináltam már korábbi években is, de eddig mindig vízzel, recept alapján.

Elsősorban olyan emberek válaszát várom, akik tapasztaltak a témában, vagy szakemberek.



2020. ápr. 23. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A meggyborba igazából csak meggy kell. Sokan állítják, hogy kell bele cukor, víz, élesztő, stb... Szerintem ez hülyeség, már öregapám idejében is anélkül készült. Igaz, ha nem cukrozod fel, akkor alacsonyabb lesz az alkohol tartalma, úgyhogy nem áll majd el sokáig.
2020. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előzőt azzal egészíteném ki, hogy a bor savtartalma igen magas lenne. Kérdés hogy bírnád-e? Szerintem próbáld ki kicsiben. Ha nagyon nagy mennyiségű meggyed lesz, érdemes lenne pálinkát főzni belőle.
2020. ápr. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Való igaz, kissé savas lesz, ezt elfelejtettem említeni. Dr hát a meggy savas, nem? Akkor szerintem ez a meggybornál sem probléma.
2020. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!